fbpx

Po kilku latach współistnienia dwóch zespołów kierowanych przez Piotra Bańkowskiego – działającej w Tarnowie Podgórnym grupy „Free Steps” i poznańskiego „Teatru Tańca Zakręconego” oba połączyły się i zwróciły w kierunku działań bardziej teatralnych. Zespół przyjął nazwę „Sortownia” i rozpoczął działalność w strukturach GOK „SEZAM" działają już 10 lat.


Instruktorami prowadzącymi TTS STN są Piotr Bańkowski i Dawid Mularczyk. Pomagają im także Hubert Witkowski i Anna Wójtowicz
Na koncie ma takie taneczne spektakle, jak „Schody-Tryptyk”, „Wieczna wiosna oldschool’owca, czyli Po-lock-ować” „Antyrama”, „E-go”, „ANTY=BAŚŃ”, "Dylanie na ekranie", "Film", "Kontrasty", „Tacy jak MY”. Szkółki Tańca i Teatru Tańca Sortownia, "Zabawka 1”, "Zabawka 2”, "Zabawka całość”, „Choinkowa przygoda”. 
Były one pokazywane nie tylko na terenie gminy Tarnowo Podgórne, lecz także w poznańskiej Auli Artis WNSHiD. Do niewątpliwych sukcesów zespołu zaliczyć należy także dalsze wyjazdy – w 2012 jako jedyny zespół amatorski „Sortownia” wystąpiła u boku zespołów z Francji, Włoch i Afryki podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Jazzowego w Kielcach, rok wcześniej wystąpiła także w Wodzisławiu Śląskim. Grupa występowała też na Łotwie. Występują regularnie na deskach CK Przeźmierowo.

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury w Przeźmierowie:
we wtorki:
16:30-17:45 - grupa początkująca Szkółki Tańca Nowoczesnego
18:00-19:30 - grupa zaawansowana Szkółki Tańca Nowoczesnego
19:30-21:00 - Teatr Tańca Sortowania
w czwartki:
18:00-19:30 - grupa zaawansowana Szkółki Tańca Nowoczesnego
19:30-21:30 - Teatr Tańca Sortowania
w soboty:
12:00-14:00 - dla wszystkich grup

 

Log in

fb iconLog in with Facebook