fbpx

W końcu kwietnia 2006 roku powstała grupa Mażoretek przy Orkiestrze Dętej Gminy Tarnowo Podgórne. Początkowo próby odbywały się w Jankowicach, po kolejnym naborze próby przeniesiono do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Debiut Mażoretek miał miejsce 14 stycznia 2007 roku podczas „Koncertu Noworocznego” prezentując swoje układy i nowe stroje. Mażoretki biorą udział w różnych paradach, występach i uroczystościach na terenie gminy, powiatu oraz kraju.

Widowiskowość i kunszt taneczny przyciąga coraz większą liczbę zwolenników. Kunszt ten został nagrodzony na VIII Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru w Lesznie Złotą Pałka w Złotym Paśmie. Sukces jest tym cenniejszy, że dziewczyny wystąpiły w bardzo silnej konkurencji. W 2010 roku wyjechały na Festiwal Orkiestr Dętych do Czeskiego Kolina, tam też uznano bardzo wysoko ich kunszt i wdzięk. Dwie dziewczyny zakwalifikowały się do finału „Miss Mażoretek” i jedna z dziewczyn zdobyła tytuł vice-miss.

Dziewczyny podnoszą poziom i z roku na rok występy są coraz piękniejsze, a to zasługa Gabrieli Drewniak - choreograf która prowadzi tę grupę od jej założenia. Pomaga jej Aneta Kowalska.

Zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym we wtorki 16:30-20:00 i w soboty - próby dodatkowe wyznaczone przez instruktora.

Log in

fb iconLog in with Facebook