Koło Śpiewu powstało w 1921r. Sześć lat później przyjęło imię kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. W tym okresie Koło zgromadziło wiele nagród i wyróżnień (m.in. „Złota Maska Orfeusza” w Wlk. Dniach Muzyki w Dusznikach, „Złote Koło" w XII Wlk. Konfrontacjach Chóralnych w Kole, I miejsce w Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lwówku). Ponadto został odznaczony przez Polski Związek Chórów i Orkiestr „Złotą Odznaką Honorową z Wieńcem Laurowym".

Koło Śpiewu powstało w 1921 roku. Sześć lat później przybrało imię kompozytora- Feliksa Nowowiejskiego. Na nadaniu imienia był obecny sam kompozytor Feliks Nowowiejski. W ciągu 98 lat swego istnienia chór stał się motorem wszystkich organizowanych imprez i uroczystości i zajmuje uznane miejsce na tle działalności kulturalnej. Jest organizatorem corocznych biesiad kolędowych, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury „Sezam”, przy współudziale mieszkańców, a także cyklicznych imprez pod nazwą Jesienne Święto Pieśni z udziałem zaproszonych chórów. Chór koncertuje również podczas lokalnych uroczystości gminnych- obchody Święta Niepodległości oraz Święta 3 Maja. Koło Śpiewu ma także w swoim dorobku występy zagraniczne m.in. w Niemczech, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i na Litwie. Chór zgromadził wiele nagród i wyróżnień: Złota Maska Orfeusza oraz dwukrotnie Srebrna Maska Orfeusza w Wlk. Dniach Muzyki w Dusznikach Wlk., Złote Koło oraz Brązowe Koło w Wlk. Konfrontacjach Chóralnych w Kole, Srebrne Pasmo w Chóralnym Święcie Pieśni w Czempiniu, ponadto został odznaczony przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Złotą Odznaką Honorową z Wieńcem Laurowym.
Największym sukcesem chóru jest udział w koncertach wielkiego dzieła Zbigniewa Małkowicza Pop Oratorium „Miłosierdzie Boże” oraz „Sancto”. Trwa to już od 2013 roku. Wtedy to po raz pierwszy chórzyści zaśpiewali utwory kompozytora do słów św. Faustyny na Litwie ( w Wilnie i Ejszyszkach). Potem były koncerty na terenie naszej gminy (trzykrotnie w Lusowie), w Poznaniu, Kaliszu, Gniewie oraz w Buku. Chór ma w swoim repertuarze pieśni patriotyczne, opracowania melodii ludowych polskich oraz innych narodów, utwory różnych stylów i okresów muzycznych, muzykę sakralną, w tym także kolędy, pieśni współczesne, okolicznościowe, biesiadne oraz popularne tematy filmowe. Prezesem chóru jest Romualda Duda, a dyrygentem Szczepan Tomczak.

Zajęcia został czasowo zawieszone.