fbpx

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”, to grupa składająca się z 60 dzieci w wieku od 6–15 lat zafascynowanych ludowym tańcem i piosenką. Od 2001 roku grupa działa w ramach Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym. Ogromną wartością wykształconą w zespole jest zaangażowanie dzieci i ich rodziców. Dzieci cechuje wysoki poziom kultury co sprawia, iż wszędzie są mile widziane. Wieloletnia praca pozwoliła nam stworzyć atrakcyjny program koncertowy.

Zespół reprezentował Polskę oraz Gminę Tarnowo Podgórne podczas międzynarodowych festiwali folklorystycznych oraz wymiany gmin partnerskich, a także na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym na Węgrzech. Ma za sobą także występy dla Telewizji Polskiej i Telewizji "Trwam". Zespół "Modraki" nagrał płyty CD z kolędami, pieśniami patriotycznymi oraz piosenkami z lat sześćdziesiątych.

W pierwszym dziesięcioleciu istnienia zespołu towarzyszyła nam nieoceniona „Kapela po zagonach”. Obecnie w zespole powstała kapela dziecięca. We wrześniu 2011 roku tańczące dotąd dzieci postanowiły spróbować swoich sił w grze na instrumentach. Przy wsparciu nieocenionego Jacka Hałasa powstała grupa w skład której wchodzą: I skrzypce, II skrzypce, klarnet i bas.

Choreograf zespołu - Agnieszka Dolata
Przygotowanie baletowe - Anna Dolata
Zajęcia z kapelą - Anna Dolata

Zajęcia wokalne - Agnieszka Kozłowska Dąbek
Obsługa techniczna - Piotr Dolata

 

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury w Przeźmierowie w poniedziałki (godz. 16:00-20:30) i w środy (godz. 16:00-20:30)

Więcej informacji na stronie zespołu: www.modraki.pl

Log in

fb iconLog in with Facebook