fbpx

Zespół powstał jesienią 2010 roku z inicjatywy pań z Koła Seniora w Przeźmierowie. Kilkunastoosobowa grupa prowadzona jest przez aktorkę Teatru Animacji w Poznaniu, Mariolę Ryl-Krystianowską, która pomaga rozwijać aktorskie talenty.

 Grupa teatralna "Senioritki" działa od 2010r. Tworzą ją panie z Koła Seniorów w Przeźmierowie. Aktualnie składa się z 14 osób. Próby odbywają się w czwartki o g.14.30 w Domu Kultury w Przeźmierowie. Co roku powstaje nowe przedstawienie teatralne, które po premierze w Przeźmierowie prezentowane jest na innych wielkopolskich scenach oraz na Dopiewskiej Jesieni Teatralnej. Dwukrotnie Senioritki gościły w Solecznikach na Wileńszczyźnie gdzie zagrały "Pana Tadeusza od kuchni" oraz program kabaretowy.  Raz w roku zespół wyjeżdża na parodniowe warsztaty  aby szlifować swoje umiejętności teatralne. Oprócz spektakli powstają także programy okolicznościowe: na Dzień Seniora, Dzień Matki, Jasełka itp. Zespół prowadzi Mariola Ryl-Krystianowska.

Zespół pracuje pod kierownictwem Marioli Ryl-Krystianowskiej. Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury w Przeźmierowie we wtorki w godzinach od 14.15 do 16.15

 

Log in

fb iconLog in with Facebook