fbpx

Grupa Teatralna Zamiast

Zespół pod kierownictwem Grażyny Smolibockiej zdobył uznanie nie tylko w naszej gminie, ale i na prestiżowych festiwalach. Wśród najcenniejszych nagród w jego dorobku znajdują się: Grand Prix festiwalu Arlekinada 2010 w Inowrocławiu za spektakl „Król Ubu”. Oprócz głównej nagrody, „Zamiast” zdobył wyróżnienia dla najlepszego aktora, aktorki, za reżyserię i scenografię. Także spektakl „Siódma pieczęć” został zauważony w Inowrocławiu i wyróżniony przez Jury Młodych (2013). 

Czytaj więcej

zespół teatralny Novi

Pierwszą instruktorką, działającej od 2007 roku w Przeźmierowie, grupy była Teresa Mańczak-Ciuksza. Na przestrzeni lat grupa stworzyła takie spektakle, jak „Czas robi swoje, a ty człowieku?”, „Katastrofa”, „Teatrzyk Zielona Gęś”, „Od ucha do ucha”, „Bolero” (wyróżnione za koncepcję inscenizacyjną na Melpomenie 2012 w Środzie Wielkopolskiej), „Białe plamy są czarne, czarne plamy są czerwone, żółte białe” i „Wielka płyta” (wyróżnione za pracę zespołową na Melpomenie 2012) i „Jak Strach Makowego Potwora pokonał”, za który Anna Kubot i Jan Cieciora otrzymali wyróżnienia aktorskie na Melpomenie 2013. W 2015 przedstawili spektakl „Ćwiczenia z Iwony” oparty na dramacie „Iwona, księżniczka Burgunda”, a 2016 spektakl „Marchewka”. Grupa Teatralna Novi w 2017 zaprezentowała spektakl „Garnitur prezydenta”, oparty na tekście jednej z najbardziej utytułowanych dramatopisarek młodego pokolenia, Maliny Prześlugi.

Czytaj więcej

Grupa Teatralna Rama

To najnowszy zespół spośród działających w GOK „SEZAM”, co nie znaczy, że niedoświadczony. Korzenie grupy sięgają projektu „Teatr w każdej wiosce”. Grupa, prowadzona w Tarnowie Podgórnym przez Artura Romańskiego, z biegiem lat stawała się coraz mniej dziecięca, a bardziej młodzieżowa. Stąd decyzja o przygotowaniu spektakli nieco dłuższych i trudniejszych, które niekoniecznie mieściły się w formule „Teatru w każdej wiosce”.

Czytaj więcej

Teatr w każdej wiosce

W zapoczątkowanym w 2002 roku projekcie działa obecnie 11, grup skupiających ponad 100 młodych aktorów. Na cotygodniowych próbach, pod okiem fachowych instruktorów, spotykają się dzieci z Lusówka, Sierosławia, Batorowa, Ceradza Kościelnego, Lusowa, Rumianka, Kokoszczyna, Przeźmierowa, Tarnowa Podgórnego i Sadów. Od października 2018 swoje próby rozpoczęła nowa grupa w Baranowie. Tradycją są spotkania wigilijne i zaduszkowe, wyjazdy do profesjonalnych teatrów, wyjazdowe i stacjonarne warsztaty artystyczne. Najważniejszy jest jednak finał - trwa dwa dni, a grupy prezentują efekty całorocznej pracy. Najbliższy - 11 i 12 maja 2019 w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Czytaj więcej

Grupa Teatralna Senioritki

Zespół powstał jesienią 2010 roku z inicjatywy pań z Koła Seniora w Przeźmierowie. Kilkunastoosobowa grupa prowadzona jest przez aktorkę Teatru Animacji w Poznaniu, Mariolę Ryl-Krystianowską, która pomaga rozwijać aktorskie talenty.

Czytaj więcej

Log in

fb iconLog in with Facebook