fbpx

Grupa teatralna Novi

Pierwszą instruktorką, działającej od 2007 roku w Przeźmierowie, grupy była Teresa Mańczak-Ciuksza. Na przestrzeni lat grupa stworzyła takie spektakle, jak „Czas robi swoje, a ty człowieku?”, „Katastrofa”, „Teatrzyk Zielona Gęś”, „Od ucha do ucha”, „Bolero” (wyróżnione za koncepcję inscenizacyjną na Melpomenie 2012 w Środzie Wielkopolskiej), „Białe plamy są czarne, czarne plamy są czerwone, żółte białe” i „Wielka płyta” (wyróżnione za pracę zespołową na Melpomenie 2012) i „Jak Strach Makowego Potwora pokonał”, za który Anna Kubot i Jan Cieciora otrzymali wyróżnienia aktorskie na Melpomenie 2013. W 2015 przedstawili spektakl „Ćwiczenia z Iwony” oparty na dramacie „Iwona, księżniczka Burgunda”, a 2016 spektakl „Marchewka”. Grupa Teatralna Novi w 2017 zaprezentowała spektakl „Garnitur prezydenta”, oparty na tekście jednej z najbardziej utytułowanych dramatopisarek młodego pokolenia, Maliny Prześlugi.

Czytaj więcej

Grupa Teatralna Rama

To najnowszy zespół spośród działających w GOK „SEZAM”, co nie znaczy, że niedoświadczony. Korzenie grupy sięgają projektu „Teatr w każdej wiosce”. Grupa, prowadzona w Tarnowie Podgórnym przez Artura Romańskiego, z biegiem lat stawała się coraz mniej dziecięca, a bardziej młodzieżowa. Stąd decyzja o przygotowaniu spektakli nieco dłuższych i trudniejszych, które niekoniecznie mieściły się w formule „Teatru w każdej wiosce”.

Czytaj więcej

Teatr w każdej wiosce

Teatr W Każdej Wiosce to projekt wyjątkowy. Dzięki niemu prawie w każdej świetlicy wiejskiej na terenie naszej gminy działa zespół teatralny. Na cotygodniowych próbach, pod okiem fachowych instruktorów, spotykają się dzieci z Baranowa, Batorowa, Ceradza Kościelnego, Jankowic, Kokoszczyna, Lusówka, Lusowa, Przeźmierowa, Rumianka, Sadów, Sierosławia, Tarnowa Podgórnego, a od października 2020 z Wysogotowa.

Czytaj więcej

Grupa Teatralna Senioritki

Zespół powstał jesienią 2010 roku z inicjatywy pań z Koła Seniora w Przeźmierowie. Kilkunastoosobowa grupa prowadzona jest przez aktorkę Teatru Animacji w Poznaniu, Mariolę Ryl-Krystianowską, która pomaga rozwijać aktorskie talenty.

Czytaj więcej

Log in

fb iconLog in with Facebook