Operetka wczoraj i dziś - koncert [BRAK BILETÓW]

“Usta Milczą, Dusza Śpiewa”, “W Rytm Walczyka”, “Dziewczęta z Barcelony”, “Wilia”, “Czardasz Rozalindy”, Walce i Polki Straussa, Kankan Offenbacha czy wiele innych znanych i lubianych melodii, to muzyczna kanwa autorskiego widowiska operetkowego Teatru Muzycznego Iwia, które zobaczymy w listopadzie w CK Przeźmierowo.

Scenariusz do spektaklu „Operetka Wczoraj i Dziś”, został napisany dzięki inspiracji płynących z melodii i historii zawartych w najpiękniejszych operetkach. Ponadto iście komiczne sytuacje rodem z mydlanej opery utworzą historie, które przeprowadzają widza przez intrygę, zdradę, miłość, oraz hulaszczy żywot lekkodusznych arystokratów.

Akcja widowiska rozgrywa się na salonach XIX w. Wiednia na jednym z wielu wystawnych bali. Przewijają się tam najrozmaitsze, zjawiskowe damy, jedne dystyngowane inne szalone. W chwilach tak zwanej – słabości, degustując zbyt dużo wytwornego trunku przestają już skrywać namiętne uczucia względem eleganckich panów, a śpiewając pieśń, arię lub tańcząc czardasza, walca czy polkę, wyrażają co im w duszy gra.

Panowie natomiast, jako najwięksi znawcy nieodgadnionych kobiecych charakterów, przy wtórze lampki wina, popisują się sami przed sobą, najrozmaitszymi sposobami ujarzmiania i poskramiania płci pięknej.

Gdy jednak zabawa dobiega już końca, wszyscy odnajdują nić porozumienia i łącząc się w pary, kończą zabawę ognistym i szalonym, kankanem.

Charakter nierealnego, przy tym jakże baśniowego i wyjątkowo zabawnego libretta, daje bohaterom możliwość przebierania i przeobrażania się w kogoś zupełnie innego niż w rzeczywistości. Kostiumy, jak przystało na elegancki bal, są bardzo wyszukane i obowiązkowe, a sceneria sali balowej zachęca widza do uczestnictwa w niecodziennym spotkaniu z zupełnie nową operetką.

Teatr Muzyczny Iwia

„Operetka Wczoraj i Dziś”

Centrum Kultury Przeźmierowo

16 listopada 2019, godz. 18:00

Bilety na to wydarzenie zostały już wyprzedane.