Ostatnie bilety na koncert "Cygańska Miłość"

W sprzedaży mamy ostatnie bilety na dzisiejszy (8.01) koncert węgierskich mistrzów w Centrum Kultury w Przeźmierowie. Usłyszymy ogniste czardasze, cygańskie przeboje, słynne arie operetkowe i brawurowe improwizacje.

Wystąpią Lajos Sárközy Jr. and his Orchestra - najlepszy cygański zespół z Budapesztu. W jego repertuarze są kompozycje muzyki klasycznej, jak i cygańskiej, a w artystycznym cv - uczestnictwo w wielu prestiżowych festiwalach na Węgrzech (m. in. Festival Academy, Cziffra Festival, Festiwal Muzyki Kameralnej Kaposfest), a także w międzynarodowych (Festspillene i NordNorge, Arctic Arts Festival, Transform World Music Festival, Mozarteum/Salzburger Festspiele, Tokyo, Japan Suntory Hall). Liderem zespołu jest Lajos Sárközy Jr.  Jest on potomkiem 7. generacji węgierskich muzyków cygańskich. Studiował na Akademii Muzycznej Ferenca Liszta w Budapeszcie, zdobył wiele nagród w konkursach muzycznych - zarówno w muzyce klasycznej, jazzowej i cygańskiej. Jest też głównym solistą Cygańskiej Orkiestry Symfonicznej w Budapeszcie. Z artystami z Węgier wystąpi śpiewaczka Renata Drozd, dysponująca wspaniałym sopranem lirico-spinto, która najtrudniejsze arie z operetek Kálmána i Lehara wykonuje z lekkością, wdziękiem i wirtuozerią. Towarzyszyć jej będzie Hubert Stolarski - tenor, którego talent mogliśmy podziwiać 20 października podczas koncertowego wykonania operetki „Kraina uśmiechu” w przeźmierowskim Centrum Kultury.

Bilety w cenie 50 zł i 60 zł do nabycia w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20) w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 15-20) oraz w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl