Lusowskie Spotkania - koncert finałowy

Sopranistkę Joannę Kortylewicz z akompaniamentm Łukasza Ksobiraja na organach oraz Affabre the Chamber Singers usłyszymy podczas ostatniego w tym sezonie koncertu z cyklu Lusowskie Spotkania Muzyczne.

Joanna Kortylewicz - solistka Chóru Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Artystka koncertuje z zespołami kameralnymi, wykonując muzykę sakralną i operową.

Łukasz Ksobiraj - student Poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego na kierunku dyrygentura symfoniczna. Z zamiłowania organista.

AFFABRE (CONCINUI) – The Chamber Singers – zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983r. w Poznaniu. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S.Stuligrosza i J.Kurczewskiego. Nazwa affabre concinui wywodzi się z łaciny i oznacza ” idealnie współbrzmiąc”, co jest artystycznym credo Zespołu.
Koncertuje w największych ośrodkach kulturalnych kraju, a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Płd., Liban, Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Szkocja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy).

Koncert już 7 października, godz. 13. Kościół w Lusowie