NOVI w finale festiwalu Arlekinada!

Grupa Teatralna NOVI znalazła się w gronie 9 teatrów młodzieżowych, które zakwalifikowały się do finału XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”. Wyboru dokonała Rada Artystyczna, którą tworzą Elżbieta Piniewska i Jerzy Rochowiak.

Działająca w GOK „SEZAM” grupa w Inowrocławiu zaprezentuje oparty na dramacie Maliny Prześlugi spektakl „Garnitur prezydenta” w reżyserii kierownika zespołu, Artura Romańskiego. Premierę miał on w Centrum Kultury Przeźmierowo w czerwcu ubiegłego roku. Publiczność z naszej gminy miała okazję go zobaczyć także w listopadzie. Chwilę później grupa zdobyła wyróżnienie za zespołową kreację aktorską oraz wyróżnienia indywidualne dla Anny Kubot i Marii Stachowiak na Festiwalu Melpomena w Środzie Wielkopolskiej.

W finałowej dziewiątce Arlekinady, oprócz grupy NOVI z gminy Tarnowo Podgórne znalazły się: Teatr „Avis” z Nowej Soli, Teatr „Montaż” z Gdańska, Teatr „Agrafka” z Chełmna, Teatr „Doraźny” z Ostrowca Świętokrzyskiego, Teatr „Ekspozycja” z Poznania, Teatr „Cedeen” ze Świdnicy, Teatr „TU” z Czarnkowa i Teatr „CBR’60” z Brodnicy. Finałowy występ naszych reprezentantów zaplanowany jest na godz. 9 w sobotę, 24 marca.

Trzymamy kciuki!