Półkolonie z Bricks 4 Kidz w Tarnowie

Pod koniec czerwca i na początku sierpniu dzieci w wieku od 5 do 12 lat będą miały okazję wziąć udział w ciekawych i kreatywnych zajęciach przygotowanych we współpracy z GOK „SEZAM” przez Bricks 4 Kidz. Do wyboru będą 4 programy przygotowane z myślą o poszczególnych kategoriach wiekowych.

Bricks 4 Kidz (czyli „Klocki dla dzieci”) to sprawdzony amerykański pomysł i metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci. Rozwijające zabawy, których próbkę mieszkańcy naszej gminy mogli poznać podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pozwalają dzieciom uczyć się i bawić z pomocą uwielbianych przez pokolenia klocków Lego. Zabawa nimi rozwija kreatywność i pobudza ciekawość świata, zachęca też do samodzielnego zdobywania wiedzy. Wspólne budowanie nie tylko rozwija sprawność manualną, myślenie przestrzenne i organizację czasu i miejsca pracy, ale rozwija też umiejętności społeczne i komunikacyjne.
Warsztaty Bricks 4 Kidz odbywają się w wielu miejscach Polski, w formie zajęć pozalekcyjnych w szkołach i przedszkolach. Za sprawą GOK „SEZAM”, latem będzie można skorzystać z oferty ciekawych i rozwijających, tygodniowych półkolonii, które odbędą się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w godz. 8-16.
W czasie ośmiogodzinnego dnia przeszkoleni animatorzy zapewnią warsztaty zgodne z tematem półkolonii wraz z materiałami dydaktycznymi, sprzętem komputerowym i odpowiednim oprogramowaniem, planszowe gry i zabawy i pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, napoje, owoce oraz słodkie i słone przekąski). Każda z 12-osobowych grup wybierze się też na Tarnowskie Termy, otrzyma pamiątkowy dyplom i upominek.
Zniżkowy koszt udziału w tygodniowym cyklu dla dzieci zameldowanych w gminie Tarnowo Podgórne lub uczęszczających do gminnych placówek edukacyjnych to 250 zł. W zajęciach będą mogły wziąć udział także dzieci spoza gminy, ale w regularnej cenie: 545 zł. Zgłoszenia przyjmuje firma Bricks 4 Kidz pod nr tel. 61 30 70 444 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Link do rezerwacji: http://bit.ly/Rezerwacja_online

Ninja GO
26-30.06, 5-8 lat

Pierwszy z programów zadowoli dzieci w wieku 5-8 lat. Uczestnicy, którzy dołączą do zespołu Ninja, będą budować świątynie, pojazdy, smoki i urządzenia z klocków Lego. Wykorzystywać będą wszystkie możliwe materiały, od klocków, po mechanizmy z zębatkami i silniczki. Zespół będzie miał ważną rolę do odegrania, a w obronie honoru i pokoju będzie musiał wykorzystać wyjątkowe umiejętności, wykazać samodyscyplinę i odwagę.

Komiks Kreator
26-30.06, 9-12 lat

Ta propozycja zainteresuje szczególnie dzieci, które czytały komiksy z bohaterami Marvela, Kaczorem Donaldem, Garfieldem lub kultowe, polskie serie: „Kajko i Kokosz” lub „Tytus, Romek i A’Tomek”. Zapewne czytając je niejednokrotnie miały własny, oryginalny pomysł
na swój komiks. Jeśli tak – będą mogły urzeczywistnić to marzenie!
W ostatnim tygodniu czerwca dzieci w wieku 9-12 lat zapoznają się ze światem komiksu, jego historią i różnymi jego formami. Każdego dnia realizowany będzie inny motyw przewodni komiksu, aby cała przedstawiona historia miała ciekawe zwroty akcji i wciągała czytelnika w stworzoną lekturę.
Dzięki funkcji łączenia ilustracji ze słowami, intuicyjne oprogramowanie Lego pomoże dzieciom w łatwy sposób tworzyć historie z już istniejącej grafiki lub umożliwi przygotowanie własnoręcznie wykonanej scenografii. Jak zapewniają animatorzy, tworzenie komiksów nigdy nie było takie proste!

Miejscy inżynierowie
7-11.08, 5-8 lat

Istnieje wiele różnych rodzajów prac inżynierskich, ale budowanie jest jedną z najbardziej interesujących. Jakie byłoby miasto bez architektów i inżynierów, gdzie jedni tworzą projekty, a drudzy potrafią je zrealizować? Uczestnicy tego programu, wykorzystując umiejętności inżynierskie i architektoniczne oraz klocki Lego, zbudują wyjątkowe modele, związane tematycznie z miastem.
Jak zapewniają organizatorzy, na tej półkolonii jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia. Uczestnicy zaś przekonają się, czy jest możliwe zbudowanie wieżowca wyższego, niż same dzieciaki. Ważnym aspektem zajęć będzie planowanie przestrzenne, aby miasto z klocków było przyjazne dla mieszkańców. – Zbudujmy razem miasto! – zachęcają organizatorzy.

Zaprogramuj Dash’a
8-11.08, 7-10 lat

Programowanie? Kodowanie? Będziemy potrzebować tych umiejętności bardziej, niż nam się wydaje. Po to stworzone zostały unikalne półkolonie, w trakcie których dzieci będą w formie kreatywnej zabawy programować prześmieszne i innowacyjne roboty: Dash i Dot. Zostały one wymyślone w Dolinie Krzemowej i podbijają kolejne kraje.
Połączenie zabawy robotami ze specjalnymi akcesoriami, klockami Lego oraz aplikacjami stanowi idealny sposób wprowadzenia dzieci w świat programowania. Elementy nowego super języka będą obowiązkowe w szkołach podstawowych już od nowego roku szkolnego. Dzięki półkoloniom można zacząć już dziś!