Głos Wielkopolski ogłosił dziś laureatów Medali Młodej Sztuki. Nagroda ta przyznana została po raz 42, a wśród wyróżnionych znalazł się Igor Fijałkowski, opiekun grupy, która działa w Sadach w ramach projektu „Teatr w każdej wiosce”.

Igor Fijałkowski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego we Wrocławiu. Nagrodę otrzymał za rolę Mr. Puncha w spektaklu „Molier” poznańskiego Teatru Animacji. Wcześniej kreacja ta została wyróżniona nagrodą za najlepszą rolę męską na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu. Jego spektakl „Owieczka Bella” mogliśmy podziwiać niedawno w cykl „Mama, tata, teatr i ja”.

Swoimi aktorskimi i reżyserskimi umiejętnościami od dwóch lat dzieli się z najnowszą grupą prowadzonego przez GOK „SEZAM” projektu. Grupa z Sadów przygotowuje aktualnie przedstawienie „Skąd dokąd”, którego premiera odbędzie się w Centrum Kultury Przeźmierowo w ramach jubileuszowego, 15. Finału projektu „Teatr w każdej wiosce”.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

create an account