Kraina Uśmiechu - brak biletów

Nie ma już biletów na koncertowe wykonanie Krainy Uśmiechu. Najpiękniejsze arie z operetki Franza Lehara wykonaniu sopranistek - Joanny Horodko i Barbary Gutaj oraz tenorów – Sylwestra Kosteckiego i Huberta Stolarskiego z towarzyszeniem Poznańskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Agnieszki Nagórki i Chóru Opera Art usłyszy komplet publiczności.

IV Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy GOK SEZAM odbędzie się już po raz czwarty. W niedzielę 16 grudnia zapraszamy do ciepłych wnętrz Centrum Kultury Przeźmierowo. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do godziny 18.00. Atrakcji nie zabraknie. Salę koncertową wypełnią stoiska świątecznego kiermaszu z drobiazgami idealnymi na prezenty oraz pachnącymi smakołykami. Sceną będą władać nasze zespoły, na przemian z instruktorami tańca, prowadzącymi dla Was otwarte warsztaty. Jak co roku zawita do nas oślica Papatka tym razem w towarzystwie dwóch owieczek. Wspólnie ubierzemy choinkę. Planujemy oczywiście zajęcia plastyczne. Tym razem świąteczne ozdoby wykonamy wspólnie z Dziecięcym Zespołem Pieśni i Tańca Ludowego Modraki, zaraz po ich występie. Będą atrakcje dla maluchów, specjalną strefę dla najmłodszych przygotuje Figlarnia. Jarmark uświetni świąteczny koncert  Młodzieżowej Orkiestry Dętej o godzinie 16:00.

Zapraszamy do udziału w jarmarku wystawców: rękodzielników, artystów, sprzedawców świątecznych ozdób, upominków i przysmaków, lokalnych producentów żywności oraz gastronomików, by rezerwowali swoje stoiska. Montaż stoisk odbywa w dniu imprezy w godzinach od 10 do 11, demontaż od 18 do 19. Cena za moduł stoiska wynosi 100 zł netto, płatna jest na podstawie fv do dnia 7.12.2018. Więcej informacji znajduje się w regulaminie, który wraz z karta uczestnictwa do pobrania jest pod linkiem www.goksezam.pl/pliki/jarmark_2018.docx 

Wszelkie zapytania należy kierować pod adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Fotografie Jowity Jakubiak

Do końca października fotografie autorstwa Jowity Jakubiak można oglądać w Galerii w Rotundzie w tarnowskim Domu Kultury. 

Wystawę, autorka zatytułowała Decyzje. Dlaczego? Wyjaśnia nam sama: 

Decyzją jest wybranie karmazynowej szminki, w której udamy się na lotnisko.
Decyzją jest odwrócenie głowy i rozpoznanie czyjejś twarz.
Decyzja to zmiana konwencji. 
Decyzja trafna, instynktowna, na wpół świadoma, przypadkowa, niezmienna. 
Decyzją jest przyglądanie się moim fotografiom, by odszukać w nich własne d e c y z j e.

Jowita Jakubiak to mieszkanka naszej gminy. Twierdzi, że jest sentymentalną dziewczyną, lubującą się w poezji Szymborskiej, prozie Zafón'a i dramatach Shakespear'a. Jest miłośniczką sztuki szeroko pojętej. Popełnia od czasu do czasu jakiś obraz. Skłonna jest do tworzenia własnych szablonów myślenia (szczególnie wtedy, gdy nie powinna). Ma ekspresywne podejście do życia. Fotografię uosabia i traktuje jak towarzyszkę, z którą rzadko się rozstaję. Mówi, że ma z nią dobry kontakt (chyba, że którejś z nich padnie bateria). Zdjęcia służą jej do wyrażania osobistych projekcji wspomnień, emocji, by móc do nich regularnie wracać. Uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Uczy się w klasie dwujęzycznej z językiem francuskim. Za rok przystąpi do egzaminu dojrzałości, a w planach ma kontynuację nauki w stolicy Francji.

Zapraszamy!

Mozaika talentów z CK Przeźmierowo

Koła zainteresowań w Gminnym Ośrodku Kultury „SEZAM” to coś więcej, niż zajęcia dodatkowe dla wypełnienia wolnego czasu. To wyjątkowa przestrzeń. Spotykają się w niej ludzie w każdym wieku i z najróżniejszych „bajek”, a łączą ich wspólne pasje. Niejednokrotnie zajęcia są dla nich okazją do odkrywania swoich talentów, a niekiedy i powrotu do zamiłowań i pasji sprzed lat. Często, rozpoczynając w kole nowy projekt, słyszymy coś w stylu: „Zawsze chciałem się tego nauczyć!” Obserwowanie takiego podekscytowania i świadomość, jaką radość wspólnie wyzwalamy, jest prawdziwie wzruszające i stanowi o wielkim sensie pracy każdego z nas, instruktorów w GOK SEZAM.Uczestnicy naszych kół tworzą mozaikę charakterów, temperamentów, doświadczeń i talentów. Każdy ma inną historię, inne motywacje. Wszyscy są wyjątkowi. Przy okazji czerwcowego wernisażu Koła Plastycznego w Przeźmierowie zaprezentowaliśmy między innymi prace uczestników w technice mozaiki ceramicznej. Wystawa stworzyła jednocześnie wspaniały pretekst do przedstawienia autorów prac.

Zapraszamy do galerii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2039712492717095&type=1&l=6e2bfec6de

fot. Damian Nowicki

RoboKid - warsztaty techniczne

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci z robotyki oraz z programowania w świecie Minecraft w Centrum Kultury w Przeźmierowie.

Zajęcia odbywać się będą we wtorki w dwóch grupach:
- Robotyka dla dzieci w wieku 6-8 lat (godz. 16.15-17.15)
- Programowanie w świecie Minecraft dla dzieci w wieku 9-12 lat. (godz. 17.15-18.15)

Informacje i zapisy pod numerem telefonu:  605 111 187.

Więcj informacji o RoboKid: https://www.facebook.com/robokidkiekrz

 

 

Zobacz relację z BLusowo 2018!

Dziękujemy za BLusowo 2018!

Zapraszamy na www.blusowo.pl i facebook.com/blusowo

Organizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury "SEZAM"

Gmina Tarnowo Podgórne

KULOmusic - Stowarzyszenie Kultura Lokalna

Festiwal odbył się 25.08.2018 w Lusowie.

Wystąpili: MÖRK, Zdrowa Woda, Pola Chobot & Adam Baran, George Dyer Band, Blueska, JoPIl, Francis Tuan, Mean Machine, Hanna Pauloskaya, Agata Karczewska, Roxana Tutaj & Good Omen, C Major Seven, Kapitan Stereo

prowadzenie: Mariusz Kwaśniewski

Wykorzystano muzykę:

MÖRK - "Urban Monsters"

Realizacja: The Cut

ZPiT "Lusowiacy" w koncercie patriotycznym

2018 rok obfituje w wydarzenia patriotyczne, 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, 100-lecie Powstania Wielkopolskiego, to rocznice niezwykle ważne dla naszego kraju. Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy” przygotował specjalny program patriotyczny z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. „Lusowiacy”, którzy działają w strukturach GOK „SEZAM”, są jedną z najważniejszych kulturalnych wizytówek gminy Tarnowo Podgórne. Zapraszani są na liczne występy w kraju i za granicą. Z występami odwiedzili Holandię, Litwę, Niemcy, Francję, Bułgarię, Hiszpanię i Ukrainę. Wielopokoleniowy zespół sławi i przypomina kulturę i tradycję naszych ojców. 

Tańce narodowe, pieśni patriotyczne, oraz przyśpiewki i tańce ludowe będzie można zobaczyć i usłyszeć już 6 października w Centrum Kultury w Przeźmierowie. Początek koncert godzina 18. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dywizjon 303 - seans przeniesiony na 7.10

Infromujemy, że seans w Kinie Zielone Oko "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" planowany na 30.09 został przeniesiony na niedzieję 7 października godz. 18.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Log in

fb iconLog in with Facebook