fbpx

Zmiany godzin otwarcia i dyżur telefoniczny

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego informujemy, że Centrum Kultury Przeźmierowo oraz Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym będą zamknięte do odwołania. Do tego czasu biuro GOK SEZAM pełni dyżur telefoniczny od poniedziałku do piątki w godzinach 10-15 pod numerem tel.: 61 89 59 228.

Pytania można również kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za utrudnienia przepraszamy

Informacja dot. biletów (aktualizacja)

Przypominamy, że wszystkie bilety zachowują ważność odnośnie nowego terminu wydarzenia. Ewentualny zwrot jest możliwy na przedstawionych poniżej zasadach.

 

Bilety zakupione w kasach GOK „SEZAM”:

do dnia 13 marca w następujących punktach:

w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) w godz. 16-20.

w dniach 16 do 31 marca, po uprzednim zgłoszeniu pod numerem tel. 61 8959 228, w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym, pon.-pt. w godz. 9-15)

od 1 kwietnia* wszystkie punkty GOK „SEZAM”.

 

Bilety zakupione przez bilety24.pl:

koncert VOO VOO został przeniesiony na 11 września. Ich ważność nie wygasa. Gdyby ktoś jednak zechciał zwrócić bilet, prosimy o wysłanie maila z podaniem imienia i nazwiska oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 19.03.2020 r. W późniejszym czasie, zwroty nie będą honorowane.

 - na pozostałe wydarzenia zwroty biletów będą dokonywane automatycznie przez serwis.

 

*data planowana, w sytuacji wyjątkowej może ulec zmianie

Oświadczenie ws. odwołania zajęć i wydarzeń

Szanowni Państwo,

w związku z ogólnopolskimi działaniami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa

oraz zmniejszenie do minimum ryzyka ewentualnego zachorowania, do 31 marca odwołujemy

wszystkie zajęcia kół i zespołów oraz imprezy i koncerty organizowane przez GOK SEZAM. Poniżej szczegóły:

 

- koncert Voo Voo został przełożony na 11.09 o godz. 19

- premiera spektaklu „Ożenek” TT Zamiast zostanie przeniesiona

- koncert „Wiosna z Modrakami” (z dnia 21.03) zostanie przełożony  

- Dzień dobry Sztuko - Festiwal Młodego Teatru Wielkopolski zostaje przełożony

- spektakl „Psie serce” Teatr Krokodyl z cyklu Mama tata teatr i ja został odwołany

- koncerty Mezzoforte dla szkół zostały odwołane

- Kino Zielone Oko seanse zostały odwołane

- XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Podstawowych „Wiosenne

  Przebudzeniezostaje odwołany

- Pro Sinfonika - koncerty edukacyjne dla przedszkoli zostają odwołane

 

O nowych terminach wydarzeń będziemy informować na bieżąco.

Za powstałe niedogodności przepraszamy i zapraszamy do GOK-u SEZAM po przerwie.

Imprezy odbędą się według planu

Uspokajamy, że wszystkie wydarzenia organizowane przez GOK SEZAM, pozostają bez zmian w harmonogramie.

 

Jednocześnie, w związku z koronawirusem, prosimy o zachowanie odpowiednich środków ostrożności zalecanych przez WHO.

Konkurs z nagrodami dla dzieci

Śmieci. Pierwsze skojarzenia to: segregacja, klimat, środowisko itp. Fundacja Wspierania Edukacji „Kuźnia Talentów”, wraz z GOK „SEZAM”, zaprasza dzieci ze szkół podstawowych do konkursu tyleż ekologicznego, co kulturalnego.

Pozostawianie po sobie śmieci jest przecież kwestią kultury. I tej najzwyklejszej, codziennej, i tej bardziej wysublimowanej. Rozumianej jako wrażliwość na piękno przyrody, na drugiego człowieka. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na śmieci pozostawiane w miejscach, które odwiedzamy ze względu na ich urok, naturalne piękno i harmonię. To nasze gminne lasy, polne ścieżki, parki, plaże, gdzie spotykamy się ze znajomymi, z przyrodą. Miejsca, które wielu z nas wybiera, gdy chce spędzić czas na świeżym powietrzu, kierując się przy tym wrażliwością na uroki przyrody.

Niestety, często po naszej tam obecności pozostają śmieci, bo gdzieś ta wrażliwość zanika. Przyjechałem tu, bo to ładne miejsce, ale nie przeszkadza mi, że po moim wyjeździe ono już nie jest takie ładne. Ilu z nas tak robi? Puszki po napojach, plastykowe butelki, opakowania po przekąskach, zakupionych w pobliskim sklepie, to częsty widok, który – na szczęście – znika, dzięki wysiłkowi służb komunalnych, niekiedy mieszkańców okolicznych domów, czasami po akcjach sprzątania świata. Gdyby nie to, wiele pięknych zakątków naszej gminy nie nadawałoby się do rekreacji.

Proponowany konkurs ma skłonić do refleksji nas i naszych bliskich, czy faktycznie wychodząc z parku, wracając ze spaceru, nie pozostawiłem po sobie śmieci, które spowodowały, że dla innych to miejsce nie jest już takie piękne, harmonijne, przyjazne. Chcemy pobudzić do pytania, dlaczego jedni ludzie często pozostawiają po sobie śmieci, a inni nigdy tego nie robią. Każdy ma zapewne swoją odpowiedź, Nie pozostawiam po sobie śmieci, bo….

Konkurs skierowany jest do dzieci wrażliwych na piękno otaczającego świata, które chciałyby wyrazić swoją troskę, przemyślenia lub inspiracje i przekazać je rówieśnikom –  na przykład w formie plakatu (indywidualna praca plastyczna), w formie fotografii (własne zdjęcia), czy też krótkich filmów w mediach społecznościowych. Być może niektóre z przesłanych prac będzie można umieścić w miejscach publicznych, aby skłaniały do refleksji. Finał planujemy na 22 kwietnia w GOK „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym.

Partnerem w naszym konkursie jest Pracownia Warsztaty NOWA w Tarnowie Podgórnym, która dla laureatów konkursu przygotowała ciekawe nagrody, między innymi dedykowane warsztaty plastyczne, fotograficzne i dziennikarskie z UTUBERSAMI. Wkrótce informacja trafi także do szkół. Zapraszamy.

Szczegóły w regulaminie

Maciej Zygmański

Fundacja Wspierania Edukacji „Kuźnia Talentów”

Studio Piosenki

Studio Piosenki powstało we wrześniu 2019 roku. Zajęcia odbywają się w CK Przeźmierowo, w poniedziałki w dwóch grupach: I grupa godz. 16.30 do 18, grupa II 18 do 19.30.

Pomysł na Studio Piosenki zrodził się po przeglądzie Rozśpiewana Gmina 2019, po warsztatach wokalnych dla laureatów przeglądu, podczas których powstała autorska piosenka, zarejestrowana w mobilnym studiu. Powstał również teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=UzKZgt42s4I.

Zadaniem Studia Piosenki jest integracja dzieci i młodzieży śpiewającej z gminy Tarnowo Podgórne wokół pracy nad emisją głosu, kształceniem słuchu, interpretacją piosenek. Studio prowadzą Ada Mańczak-Rogoża i Paweł Rogoża. Ada zajmuje się emisją głosu, sztuką interpretacji oraz animacją pracy Studia, a Paweł kształceniem słuchu, akompaniamentem i aranżacją. Uczestnicy zajęć są zapraszani do współtworzenia wydarzeń kulturalnych w gminie. Dotychczas zaprezentowali się podczas V Jarmarku Bożonarodzeniowego w CK Przeźmierowo, gdzie pokazali się w kolędach w nowych aranżacjach. Współtworzyli ze swoimi rodzinami otwarte warsztaty wokalne Rodzinne Kolędowanie. W styczniu 2020 Studio Piosenki zaprezentowało się podczas styczniowego XVI Koncertu Noworocznego w Tarnowie Podgórnym, występując z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Gminy Tarnowo Podgórne z autorską piosenką w aranżacji na orkiestrę.

 

Kabaret Smile - Tu i Teraz

Program „Tu i Teraz” to wynik wielomiesięcznych obserwacji prowadzonych przez Kabaret Smile. Po wnikliwej analizie zebranego materiału z #obserwujemywas, powstał program ukazujący szeroki przekrój codziennych sytuacji z życia zarówno typowego „Seby”, jak również celebrytów z pierwszych stron gazet.

Czytaj więcej

Log in

fb iconLog in with Facebook