Jazzowa Scena Sezamu: "Tribute to Bill Evans" - wyk. B. Hołownia, G. Beroncelj, W. Pulcyn

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym

Muzyka jednego z najwybitniejszych pianistów jazzowych w historii, Billa Evansa, będzie kolejnym tematem koncertowego spotkania na Jazzowej Scenie Sezamu. Koncert w hołdzie temu artyście zagra międzynarodowe trio w składzie: Bogdan Hołownia – fortepian, Gasper Bertoncelj – perkusja i Wojciech Pulcyn – kontrabas. Muzycy ci wspólnie stworzyli projekt „Tribute to Bill Evans”.

Bogdan Hołownia regularnie współpracuje z takimi artystami jak Janusz Muniak, Adam Kawończyk, Janusz Kozłowski i Józef Eliasz. Jest laureatem Fryderyka w kategorii „Jazzowy Album Roku” za solową płytę fortepianową „Don’t Ask Why – piano solo”. Gościliśmy go pod koniec stycznia w Centrum Kultury Przeźmierowo, gdzie zagrał wspólny koncert z Magdą Umer. Wcześniej wystąpił na Jazzowej Scenie Sezamu w zespole amerykańskiej wokalistki Karen Edwards, a w 2016 roku zagrał w Tarnowie Podgórnym wraz ze Smoth Jazz Quintet, który prezentował kompozycje Seweryna Krajewskiego.

Perkusista Gasper Beroncelj pochodzi ze Słowenii, gdzie rozpoczął edukację muzyczną. Studiował muzykę w Linz w Austrii, a po ukończeniu studiów przeniósł się do Nowego Jorku. Po ośmiu latach grania w rozmaitych zespołach trafił do Tel Awiwu. W swojej dotychczasowej karierze perkusyjne umiejętności wykorzystywał w wielu zespołach w Europie i USA grając jazz, bluesa, country, rock, funk, R&B oraz muzykę latynoską.

Trzecim z muzyków Wojciech Pulcyn, uznany kontrabasista i muzyk sesyjny. Jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Współpracował z takimi artystami jak Ewa Bem, Michał Urbaniak, Michał Tokaj i Rafał Sarnecki, a także z Kapelą ze Wsi Warszawa, Ogrodami Alamut i Kwartetem Bartosza Niedźwieckiego. Stworzył inspirowany muzyką ludową i klasycznymi korzeniami projekt „Etnofonie Kurpiowskie – tribute to Szymanowski and Skierokowski”. Jego najnowsza płyta to sygnowana własnym nazwiskiem, wydana w 2017 roku „Tribute to Charlie Haden”.

Kompozycje Billa Evansa w wykonaniu znakomitych instrumentalistów usłyszymy na Jazzowej Scenie Sezamu w sobotę, 17 lutego o godz. 18. Bilety w cenie 20 zł dostępne będą od 2 stycznia w miejscu imprezy (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20), w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Sprzedaż online prowadzić będzie serwis Bilety24.pl.