Koncert chóru kameralnego Amici Canti Wyróżniony

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: Wstęp wolny

Zespół Kameralny Amici Canti z Buku to jedna z najprężniej rozwijających się wielkopolskich grup wokalnych. Działa od 1996 roku, w ostatnich latach wręcz oczarowuje publiczność. Czy tak będzie i tym razem, przekonamy się 28 stycznia o godzinie 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.

Zespół znany jest z twórczej pasji, a także nowatorskiego podejście do sztuki wokalnej. Zdobył uznanie na wielu konkursach ogólnopolskich i poza granicami kraju. Tworzy go grupa amatorów – pasjonatów śpiewu. W repertuarze są dzieła religijne i świeckie, muzyka dawna i współczesna, utwory jazzujące, jak również opraco-wania muzyki rozrywkowej kompozytorów polskich i zagranicznych.

Amici Canti jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Są wśród nich: Srebrny Dyplom w kategorii chórów świeckich na IV Ogólnopolskim Festiwalu „Ars Liturgica” w Gnieźnie (w roku 2010), zwycięski laur na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Maryjnej w poznańskiej Farze (2011), Grand Prix na I Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie (2012), Złote Pa-smo i 1. miejsce w kategorii chórów kameralnych na VII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (2012) oraz Grand Prix i Złote Pasmo na II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnej w Chojnicach (2013).

Zespół koncertował w wielu polskich miastach i za granicą – w Holandii, Niemczech, Czechach. Bierze udział w wielu projektach kulturalnych w Wielkopolsce, wszędzie zdobywa uznanie publiczności. Dyrygentem zespołu jest Leszek Górka, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jest on zdobywcą I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych Poznań 2002, nagradzany był wielokrotnie za kunszt dyry-gencki na ogólnopolskich konkursach chóralnych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.