Premiera spektaklu grupy Senioritki pt. "Pan Tadeusz od kuchni"

• Bilety: Wstęp wolny

"Pan Tadeusz od kuchni" to najnowszy spektakl zespołu teatralnego „Senioritki”. Jego premiera odbędzie się 20 stycznia (sobota) o godz. 17 w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Tym razem widzowie zostaną zaproszeni do mickiewiczowskiego Soplicowa, aby zobaczyć wydarzenia zawarte w „Panu Tadeuszu” z perspektywy osób nie będących głównymi postaciami epopei. To właśnie kucharki, pomoce kuchenne i klucznice zagrają pierwsze skrzypce na scenie, komentując to wszystko, co dziać się będzie w słynnym szlacheckim dworze.

Działający w Gminnym Ośrodku Kultury „SEZAM” zespół „Senioritki” powstał jesienią 2010 z inicjatywy kobiet z Koła Seniora w Przeźmierowie. Kilkunastoosobowa grupa prowadzona jest przez aktorkę Teatru Animacji w Poznaniu, Mariolę Ryl-Krystianowską. Owocem cotygodniowych spotkań są liczne występy, udział w przeglądach i warsztatach teatralnych oraz rokroczne premiery: „Noc Kolędowa” (2010), „Powróćmy jak za dawnych lat” (2011), „Polska Wigilia” (2011), „Scenki i piosenki” (2012), „Jasełka” (2012), „Życie to kabaret” (2013), „My z Przeźmierowa” (2014), „Na stronach kalendarza” (2015), „A niech to gęś kopnie” (2016).

Wielbiciele talentu „Senioritek” ostatnio mogli podziwiać je wśród ośmiu zespołów z naszego regionu podczas X Dopiewskiej Jesieni Teatralnej (Konarzewo, 20 listopada), gdzie entuzjastycznie przyjęto fragment przedstawienia „A niech to gęś kopnie”.

Zapraszamy na najnowszy program „Senioritek”. Emocje gwarantowane, a wstęp na to wydarzenie jest wolny.