III Jarmark Bożonarodzeniowy

• Miejsce: Namiot przy Centrum Kultury Przeźmierowo
  • Bilety: Wstęp wolny

Z niektórymi prezentami świątecznymi warto poczekać do 10 grudnia. Wtedy to właśnie odbędzie się w Przeźmierowie III Jarmark Bożonarodzeniowy. Od 11.30 do 18 na odwiedzających czekać będą nie tylko liczne stoiska, ale i sporo dodatkowych atrakcji.

KIERMASZOWE STOISKA

Punkty handlowe z przetworami z domowej spiżarni, ozdobami świątecznymi, artykułami dekoracyjnymi do domu, stroikami, ręcznie robioną biżuterią, szydełkowymi robótkami, piernikami, wyszukanymi piwami, karnetami do Tarnowskich Term i z wieloma innymi przedmiotami, które mogą stać się gwiazdkowymi prezentami. Nie zabraknie też czegoś do jedzenia, napojów i aromatycznego grzańca.

ANIMACJE DLA DZIECI

Inspirowane będą „Krainą Lodu”. W programie m. in. zabawy ruchowe i muzyczne, tańce, kolorowe balony i mnóstwo pozytywnych emocji. Rozpoczną się o 13:30 i trwać będą do 17 w 5 blokach po 20 minut.

KONCERTY

Wystąpią: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego Modraki, Mażoretki w świątecznym repertuarze i Ania Dolata, która zaprezentuje pastorałki w ludowych aranżacjach. Występy te rozpoczną się o 15:30.

OŚLICA PAPATKA I UBIERANIE CHOINKI

Atrakcją jarmarku będzie zaprzyjaźniona z nami od 3 lat oślica Papatka, która będzie przechadzać się między gośćmi jarmarku. O godz. 17 planujemy też wspólne ubieranie jarmarkowej choinki.

WARSZTATY

Na część warsztatową zapraszamy do budynku Centrum Kultury.
• Warsztaty plastyczne dla dorosłych: bombki patchworkowe i typu „karczoch” wykonywać będzie można o godz. 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 w sali konferencyjnej na parterze. Warsztaty są bezpłatne.
• Warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców: ręcznie szyte ozdoby choinkowe przygotowywać będziemy o godz. 12:30, 13:30, 14:30 w sali konferencyjnej na parterze. Warsztaty są bezpłatne.
• Warsztaty plastyczne Caritas pozwolą nauczyć się wykonywać dekoracyjne świece. Odbędą się na stoisku na parterze przy recepcji w godz. 12-17.
• Strefa Malucha przewidziana jest dla najmłodszych gości jarmarku. Zaprasza do niej Figlarnia. Mieścić się będzie w sali baletowej (na piętrze). O 12:00, 13:00, 14:00 rozpoczynać się będą zabawy ruchowe przy muzyce, a o 12:30, 13:30, 14:30 - zajęcia plastyczne, podczas których wykonać będzie można kartkę świąteczną lub św. Mikołaja. Dla mniejszych dzieci przewidziane są zabawy w „basenikach sensorycznych” oraz strefa z zabawkami i książeczkami. Wstęp wolny.

A MOŻE DO KINA?

Także Kino Zielone Oko dostosowało swój repertuar do charakteru jarmarku. O 12:30 wyświetli seans dla dzieci „Zimowe przygody Jill i Joy”, a o 18:00 „Listy do M. 3”.