fbpx

Premiera spektaklu "Zabawka cz. 2" Teatru Tańca Sortownia i szkółki tańca TTS

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo
  • Bilety: Obowiązują bezpłatne zaproszenia

 

 

Po zeszłorocznym debiucie dzieci i młodzieży ze Szkółki Teatru Tańca Sortownia i zaprezentowaniu przez nie spektaklu „Zabawka”, nadszedł czas na kontynuację tej tanecznej bajki. W realizacji tej, podobnie jak w ubiegłorocznej pierwszej części, będą brali udział także starsi tancerze Sortowni, którzy wesprą młodych artystów w ich scenicznych działaniach.

- To wspólne ich zaangażowanie dodawało ciągle nowych bodźców do kreatywnego spoglądania na swoją pracę i kształtowanie formy tego spektaklu. Miło było obserwować jak twórczy są ci młodzi tancerze i jak chętnie eksperymentują z zadaną im materią. Mamy nadzieję, że docenicie Państwo ich twórczy wkład w realizację tego projektu – opowiada o pracach nad spektaklem „Zabawka cz. 2” jego reżyser i choreograf, Piotr Bańkowski.

„Nie wszystko, co widzimy to prawda, a czego nie potrafimy ogarnąć rozumem – nie istnieje” – ten cytat przyświecał pierwszej części spektaklu. Jak zauważa Piotr Bańkowski, był on punktem do licznych dyskusji, jakie toczyły się między jego widzami. – Każdy widz, niezależnie od wieku rozumiał to, co zobaczył na scenie na swój sposób. Osiągnęliśmy zatem zamierzony przez nas cel. Czy i tym razem nam się to uda? Mam nadzieję, że tak – dodaje opiekun grupy.

Warto przypomnieć, że współpracę z GOK „SEZAM” rozpoczął on od prowadzenia zespołu tanecznego Free Steps. W 2011 roku połączył się on z poznańskim Teatrem Tańca Zakręconego, tworząc nowy zespół – Teatr Tańca Sortownia. Grupa od samego początku postawiła sobie wysoko poprzeczkę, przygotowując co najmniej jedną premierę w każdym sezonie. Spektakle Sortowni wystawiane były na prestiżowych festiwalach tanecznych w Kielcach i Wodzisławiu Śląskim, zespół występował także w Teatrze Wielkim i Auli Artis w Poznaniu oraz na terenie gminy Tarnowo Podgórne. Ostatnia premiera starszego zespołu –  „Kontrasty-My” miała miejsce w październiku w Centrum Kultury Przeźmierowo. W ubiegłym roku obok starszych tancerzy ćwiczyć zaczęli ich młodsi koledzy ze Szkółki Tańca. Udana premiera „Zabawki” daje nadzieję, że także druga część spektaklu wywoła aplauz publiczności.

Na przedstawienie „Zabawka cz. 2” zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo w sobotę, 9 grudnia o godz. 18. Aby znaleźć się na widowni, należy zdobyć bezpłatne zaproszenie. Można to zrobić od 15 listopada w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20).

Log in

fb iconLog in with Facebook