Kino Zielone Oko: "Ptaki śpiewają w Kigali"

Akcja najnowszego filmu Krzysztofa Krauzego toczy się w roku 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek, z rąk ekstremistów ginie około milion ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna, polska ornitolog, która przyjechała do Afryki prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie.

Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Umożliwia jej ucieczkę do Polski. Po przylocie nad Wisłę kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie odnaleźć się w rutynie codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna wyrusza wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonującą podróż do samego serca Afryki. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w miejscu seansu na godzinę przed seansem oraz od wtorku do piątku w godz. 16-20, w siedzibie GOK „SEZAM” od poniedziałku do piątku w godz. 9-15 oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym od poniedziałku do piątku w godz. 15-20. Sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

Nagrodzony Srebrnymi Lwami na festiwalu w Gdyni, dramat społeczny zobaczyć będzie można w Kinie Zielone Oko w niedzielę, 22 października o godz. 18.