Prapremiera spektaklu "neSTORY" Teatru Muzycznego

Choć artyści poznańskiego Teatru Muzycznego wielokrotnie byli widywani i oklaskiwani podczas imprez Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM”, nigdy jeszcze nie wybrali gminy Tarnowo Podgórne na miejsce prapremiery swojego spektaklu. A właśnie na deskach Centrum Kultury Przeźmierowo po raz pierwszy będzie można zobaczyć najnowszy komediowy spektakl teatru, zatytułowany „neSTORY”.

Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińska-Ferenc, Marzena Małkowicz, Włodzimierz Kalemba, Marlena Łaszewicz, Maciej Ogórkiewicz, Wiesław Paprzycki, Jarosław Patycki, Jacek Ryś i Adam Silecki – wszystkich tych artystów zobaczymy w premierowym przedstawieniu. Spektakl z elementami muzycznymi zainspirowany jest „Ptakami” Arystofanesa. Jego opowieść przedstawia obywateli Aten, którzy w sprzeciwie wobec panującej sytuacji zakładają własne państwo i ustanawiają nowy porządek w ptasim raju.

Reżyser i autor scenariusza spektaklu, Marek Chojnacki, umieścił akcję wśród... dojrzałych artystów w Polsce. W odpowiedzi na brak ról w teatrach, postanawiają oni w nowy sposób wykorzystać swoje klasyczne wykształcenie, talenty i energię życiową. Po wielu perypetiach zatrudniają się w nowoczesnej firmie oferującej ludziom biznesu lekcje ze sztuki autoprezentacji i skutecznych przemówień. Tym sposobem wchodzą w nieoczekiwane role zawodowe związane z mentoringiem – metodą doradztwa opartego na relacji mistrz-uczeń. I tak jak w dziele Arystofanesa, tak również w komedii „neSTORY” z jednej strony odnajdziemy wiele zabawnych aluzji dotyczących gasnącej epoki, a z drugiej – podziwiamy niegasnący wigor bohaterów sztuki.

Komedię „neSTORY” zobaczymy w niedzielę, 15 października o godz. 17 w Centrum Kultury Przeźmierowo.