Premiera spektaklu "Kontrasty" Teatru Tańca "Sortownia"

• Bilety: Obowiązują bezpłatne zaproszenia

Od lat umiejętnie łączą nowoczesne formy taneczne z elementami multimedialnymi i teatrem o głębokim przesłaniu. Członkowie działającego w GOK „SEZAM” Teatru Tańca Sortownia kończą już przygotowania do najnowszego spektaklu, zatytułowanego „Kontrasty – My”. Jego premiera odbędzie się w Centrum Kultury Przeźmierowo w sobotę, 7 października o godz. 18.

-  Dziś wszystko staje się show businessem. W każdej dziedzinie życia wszystko jest oferowane na sprzedaż, w pięknym „opakowaniu”. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że coraz częściej, manipulując naszą świadomością, wciska nam się buble, które nie są nam do niczego potrzebne. Nie inaczej ma się to w szeroko rozumianej kulturze, która oferuje nam przez media, również te społecznościowe, tylko trudną do strawienia papkę. I właśnie tego dotyka ten spektakl, zachęcając również do tego, byśmy odrzucili czysto komercyjne podejście do świata, robiąc coś po swojemu. Bez blichtru i sztucznego „wow”. – zapowiada grupa.

Spektakl w reżyserii Piotra Bańkowskiego będzie kolejnym programem tego niezwykle aktywnego teatru. Występował on nie tylko w gminie Tarnowo Podgórne, ale także w Teatrze Wielkim i Auli Nova w Poznaniu, w Wodzisławiu Śląskim oraz dwukrotnie – jako jedyny teatr nieprofesjonalny u boku grup z całego świata – na prestiżowym Festiwalu Tańca Kielce.

Bezpłatne zaproszenia na najnowszy spektakl Sortowni można odbierać od poniedziałku, 18 września w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20).