fbpx

Lusowskie Spotkania Muzyczne - koncert chóru "Skowronki"

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Kościół w Lusowie
  • Bilety: Wstęp wolny
 
 
Poznański Chór Dziewczęcy Skowronki od lat z sukcesami pracuje na uznanie publiczności. Doceniany jest nie tylko w kraju, ale i za granicą. Właśnie wygrał główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu InCanto Mediterraneo na Sycylii, a jego dyrygentka, Alicja Szeluga, została Najlepszym Dyrygentem festiwalu. Będący w świetnej formie zespół usłyszymy podczas 111. koncertu z cyklu Lusowskie Spotkania Muzyczne.

Chór Dziewczęcy Skowronki od początku swego istnienia związany jest z poznańskim Centrum Kultury ZAMEK. Powstał w 1950 roku. W swej długoletniej historii chórzystki dały 2000 koncertów w 20 krajach. Obecnie tworzy go 140 uczennic poznańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a chór zyskał opinię najbardziej utytułowanego chóru dziewczęcego w Europie.
W jego repertuarze znajdują się utwory kompozytorów wszystkich epok oraz dzieła skomponowane specjalnie dla chóru. Mocną stroną Skowronków jest spójne, charakterystyczne dziewczęce brzmienie, które kształtuje opiekun wokalny Marzena Michałowska. Z chórem współpracują też pianista Czesław Łynsza i perkusistka Beata Polak.

Skowronki regularnie koncertują na festiwalach i konkursach chóralnych. Są laureatem 20 europejskich konkursów chóralnych, na koncie mają m. in. Grand Prix Turniej Legnica Cantat (2007), Grand Prix konkursu w Ochrydzie w Macedonii (2011) i Grand Prix w Freamunde w Portugalii (2016). W pamięci wielu chórzystek na długo pozostanie też prestiżowy, dwugodzinny występ w nowojorskiej Carnegie Hall. Lipcowy sukces na Sycylii tylko potwierdza klasę poznańskiego zespołu.

Warto przyjść i posłuchać ich na żywo. Najbliższa okazja już 3 września o godz. 13 w kościele w Lusowie. Wstęp wolny.

Log in

fb iconLog in with Facebook