Jazzowa Scena Sezamu: Karen Edwards (USA)

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym

Jedna z najciekawszych amerykańskich jazz-soulowych pianistek i wokalistek, zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance, Karen Edwards wystąpi w Tarnowie Podgórnym. Towarzyszyć jej będą czołowi polscy jazzmani.

Karen Edwards urodziła się w Greenville w Południowej Karolinie. Pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznego lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej od dzieciństwa. Postanowiła zająć się muzyką na poważnie i ukończyła studia na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.

Artystka występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy show w Atlancie. Swoją sztukę prezentowała na całym świecie, współpracowała z takimi gwiazdami jak Prince, Stevie Wonder i Tonny Bennnett.

Podczas koncertu w Tarnowie Podgórnym wokalistce towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści: Zbigniew Wrombel (kontrabas), Adam Wendt (saksofon) i Józef Eliasz (perkusja). Zapraszamy w piątek, 23 czerwca o godz. 19 do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety w cenie 20 zł dostępne będą od 15 maja w kasach: w miejscu imprezy (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

{youtube}jM0bkbs1lO0{/youtube}