Kino dla dzieci: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai"

• Bilety: 10 zł (dzieci), 1 zł (dorośli)

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra - przygody pary bohaterów znanych z książek Martina Widmarka i Heleny Willis - wreszcie na dużym ekranie! Tym razem Lasse i Maja będą mieli do rozwiązania zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Zwaśnione włoskie rody, ich historia i wiszący w powietrzu konflikt - detektywi będą pracować w trudnych warunkach! W małym, cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse (w wersji polskiej - Antoni Scardina) i Maja (Amelia Natkaniec) pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary - okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola (Agnieszka Dygant) i zabójczo słodka Clara (Małgorzata Kożuchowska). Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Szwedzki film familijny Pontusa Klänge i Waltera Söderlunda zobaczymy w Kinie Zielone Oko w niedzielę, 12 lutego o godz. 12.30. Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 1 zł (dorośli) do nabycia w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20 i na godzinę przed seansem), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.