fbpx

XIII Koncert Noworoczny Gminy Tarnowo Podgórne i wręczenie nagród Aktywni Lokalnie

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: hala OSiR w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: Wstęp wolny

Już po raz trzynasty zabrzmią w Tarnowie Podgórnym Marsz Radetzky’ego oraz najpiękniejsze melodie muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Tradycyjny Koncert Noworoczny tym razem zatytułowany będzie „Battaglia la musica”. Wystąpią Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne pod dyrekcją Pawła Joksa, Orkiestra Dęta „Da Capo” pod dyrekcją Krzysztofa Zaremby i Teatr Tańca Sortownia, którego choreografem jest Piotr Bańkowski.

Wbrew tytułowi („muzyczna bitwa”), poszczególni wykonawcy nie będą rywalizować o względy publiczności, lecz wspólnie tworzyć harmonijną całość. – Orkiestry wystąpią po raz ostatni osobno, a dwa utwory po raz pierwszy wykonają razem. W taki symboliczny sposób orkiestry postanowiły znów się połączyć. Sądzę, że przy tej okazji wystąpi wspólnie stu muzyków – zapowiada dyrektor GOK „SEZAM”, Szymon Melosik. Szczególnie ekscytująco zapowiada się także współpraca instrumentalistów z tancerzami i… udział w całym przedsięwzięciu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, którego roli jednak nie zdradzimy.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta każdego roku stara się zaskakiwać słuchaczy, dlatego program koncertu jest zawsze do ostatniej chwili utrzymywany w tajemnicy. Wiadomo, że impreza rozpocznie się częścią oficjalną, podczas której wójt Tadeusz Czajka wręczy wyróżnienia „Aktywny Lokalnie” osobom, które swoją pracą i zaangażowaniem szczególnie przysłużyły się naszej społeczności. Nie zabraknie łez wzruszenia, gromkich braw, ani muzycznych upominków dla wyróżnionych.

W drugiej części na publiczność, która zapewne tradycyjnie wypełni halę OSiR do ostatniego miejsca, czekać będą wyłącznie wrażenia artystyczne. Stałych bywalców nie trzeba chyba zachęcać, zapraszamy też wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji poczuć atmosfery Koncertu Noworocznego. Zapraszamy do gościnnej hali OSiR w Tarnowie Podgórnym w sobotę, 14 stycznia o godz. 17. Wstęp wolny.

Log in

fb iconLog in with Facebook