Premiera widowiska "Zabawka" Szkółki Tańca i Teatru Tańca Sortownia

• Bilety: Obowiązują bezpłatne zaproszenia

Przy cieszącym się niesłabnącą popularnością Teatrze Tańca Sortownia działa od niedawna Szkółka Tańca, w której uczą się przyszli adepci głównego zespołu. Spektakl, w którym zadebiutują młodzi tancerze (przy dużym wsparciu starszych kolegów i koleżanek z Teatru Tańca Sortownia) nosi tytuł „Zabawka”.

- Zaangażowanie do wspólnej zabawy w teatr tańca tych młodych tancerzy nie zmieniło koncepcji eksperymentalnej realizacji naszych przepełnionych symboliką projektów. Stało się wręcz przeciwnie. Obserwując ich w trakcie prób, mogliśmy dostrzec ich kreatywne spojrzenie na zaproponowany przez nas temat, które w miarę możliwości, staraliśmy się włączyć do spektaklu - mówi o widowisku jego reżyser, Piotr Bańkowski.

"Nie wszystko, co widzimy, to prawda, a czego nie potrafimy dostrzec i ogarnąć rozumem to nie istnieje". Ta myśl zaczerpnięta wprost z tej nietypowej bajki najlepiej oddaje świat w który chcemy przenieść każdego z państwa z osobna. Nie chcemy ukierunkowywać Waszego odbioru. Jedno co możemy zdradzić Tobie drogi widzu to, że jest to historia pewnej niezwykłej przyjaźni w świecie przepełnionym ciągłym biegiem za dobrami materialnymi, nowinkami, w którym w mediach społecznościowych mamy mnóstwo znajomych, a tak naprawdę stajemy się coraz bardziej samotni, dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi próbujących dopiero co odnaleźć się w tym świecie. Czy w takim razie uda się przetrwać tej przyjaźni? Czy właśnie taki będzie finał tej części spektaklu? Przepraszamy, ale na te pytania Tobie nie odpowiemy, to musisz zobaczyć i ocenić sam - dodaje.

Pierwsza ku temu okazja już 2 grudnia o godz. 19 w Centrum Kultury Przeźmierowo. Obowiązują bezpłatne zaproszenia dostępne w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), siedzibie GOK "SEZAM" (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 15-20).