"Damy i Huzary" - premiera spektaklu

• Bilety: Obowiązują bezpłatne zaproszenia

Spośród aktorów związanych niegdyś z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi, instruktorów i uzdolnionych teatralnie lokalnych liderów powstała w naszej gminie nowa, „dorosła” grupa teatralna. Pod okiem Bogdana Żyłkowskiego przygotowała swą pierwszą premierę – „Damy i Huzary”, opartą na tekście Aleksandra Fredry.

Podczas półtoragodzinnego spektaklu klasyka mieszać się będzie z nowoczesnością, młodość z dojrzałością, a jedyne, czego możemy być pewni to spora dawka dobrego humoru. „Jeśli chcielibyście Państwo poczuć atmosferę przytulnego domku na wsi, w którym emerytowani panowie wojskowi umilają wakacyjny czas partyjką szachów i męskimi rozmowami o nieobecnych damach… Jeśli chcielibyście Państwo zobaczyć, jak wyglądają owe damy w rynsztunku bojowym i zaznajomić się z przygotowaną przez nie intrygą… Jeśli chcielibyście Państwo podejrzeć zakochanych, poddanych próbie miłości i wytrwałości w związku serdecznym… Jeśli starczy Państwu odwagi, by przyznać rację, że nie każda zasada jest rzeczą świętą, a odstępstwo od niej może stać się obowiązującą regułą… wybierzcie się do teatru” – zachęcają twórcy spektaklu. Ich zdaniem tylko w teatrze kapitulują huzarzy, a zwyciężają damy. - Na komedię, która ma urok klasycznego humoru i wdzięk współczesnego języka sztuki zaprasza ją „komedianci” z Przeźmierowa i okolic – energetyczni aktorzy, niebanalne osobowości, pasjonaci sztuk wszelkich, twórcy zmotywowani, zaangażowani w uśmiech i autentyczną zabawę – reklamuje premierę Bogdan Żyłkowski, „teatralny prowokator.”

Wejściówki dostępne są w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20) oraz bezpośrednio przed występem oraz w Tarnowie Podgórnym: w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Wejściówki odebrane na premierę październikową zachowują ważność. Zapraszamy!