Lech Janerka - koncert

• Bilety: 25 zł

Choć jego twórczość nigdy nie była kierowana do masowego słuchacza, kilka jego piosenek wdarła się do kanonu największych polskich przebojów. Lech Janerka wystąpi w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Jeden z najciekawszych tekściarzy, znakomity basista i wokalista karierę muzyczną zaczynał na początku lat ’80 z zespołem Klaus Mittfoch. Jego jedyny album stał się wydarzeniem i do dziś należy do najważniejszych płyt w historii polskiego rocka i nowej fali. Czytelnicy magazynu „Tylko Rock” uznali go nawet za album dekady. To z tej płyty pochodzą takie utwory, jak „Strzeż się tych miejsc”, „Ewolucja rewolucja i ja”.

Od 1984 Lech Janerka prowadzi karierę solową. Wykreował takie przeboje, jak „Konstytucje”, „Niewalczyk”, „Jezu jak się cieszę”, czy popularny 10 lat temu „Rower”. To nie przeboje, lecz wartościowe albumy są jednak wizytówką artysty. Nagrywa je rzadko, a każda płyta jest dopracowana w najmniejszym szczególe.

Równie rzadko można go zobaczyć na scenie. Tym bardziej warto skorzystać z okazji i wybrać się na koncert do Centrum Kultury Przeźmierowo. Odbędzie się on w niedzielę, 25 września o godz. 18.

Bilety w cenie 25 zł dostępne są w siedzibie GOK "SEZAM" (Tarnowo Podgórne, ul. Poznańska 96, w godz. 9-15) oraz online w serwisie Biletomat.pl