Spektakl "Film" Teatru Tańca Sortownia

• Bilety: Obowiązują bezpłatne zaproszenia dostępne od 1 września

Wejściówki na premierę „Filmu”, czyli najnowszego spektaklu Teatru Tańca „Sortownia” rozeszły się błyskawicznie. Wszyscy, którzy nie mieli okazji zapoznać się z tym multimedialnym widowiskiem, mają szansę zobaczyć je w sobotę, 24 września o godz. 18 w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Najnowsze przedsięwzięcie podopiecznych Piotra Bańkowskiego jest próbą połączenia X Muzy i sceny. Projekt jest integracją różnych środków wyrazu artystycznego. Widzowie będą świadkami interakcji między rzeczywistością ekranu i sceny. – Przy realizacji spektaklu korzystaliśmy z wielu dziedzin sztuki. Mamy tu elementy tańca, filmu, grafiki komputerowej i animacji filmowej. Staraliśmy się bardziej bawić formą, niż treścią. Oczywiście, są też zawarte rozmaite historyjki i epizody łączące się w pewną całość. Jaką? To już musicie zobaczyć sami – przekonują twórcy "Filmu".

Spektakl wyreżyserował Piotr Bańkowski, nad choreografią pracował wraz z Anną Hańczewską i Dawidem Mularczykiem. Muzykę napisał, współpracujący z Sortownią od lat, Michał ‘NPoT’ Słowiński. Za realizację animacyjno-graficzną i animacje 2D odpowiadają Alicja Piotrowska i Anna Hańczewska (Studio Fromsquare). Za kamerą stanął Tomasz Chruściel, a opiekę taneczną sprawował Dawid Mularczyk.

Wielbicieli niewątpliwego talentu tancerzy z Sortowni nie trzeba zachęcać do udziału w premierze nowego spektaklu. Niezdecydowanym przypomnieć można, że zespół działający w GOK „SEZAM” ma na koncie wiele udanych spektakli: „Schody-Tryptyk”, „Wieczna wiosna oldschool’owca, czyli Po-lock-owoać”, „Antyrama”, „E-go”, „Anty=Baśń” i „Dylanie na ekranie”.

Bezpłatne zaproszenia na spektakl, który odbędzie się w sobotę, 24 września o godz. 18 w Centrum Kultury Przeźmierowo, dostępne będą od 1 września w miejscu imprezy, domu kultury w Tarnowie Podgórnym i siedzibie GOK "SEZAM"