Jazzowa Scena Sezamu: Ścierański New Quartet

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym, ul. Ogrodowa 14
  • Bilety: 20 zł

Charakterystyczny styl basisty Krzysztofa Ścierańskiego słyszeliśmy w Tarnowie Podgórnym ostatnio 5 lat temu, gdy grał z zespołem Laboratorium. Tym razem na Jazzowej Scenie Sezamu wystąpi z grupą Ścierański New Quartet.

„Od lat interesuję się rytmem i sposobami jego realizacji. Na przykład ten sam rytm, w tym samym tempie zagrany przez Afrykanów jest inny niż zagrany przez Brazylijczyka (...) W moich kompozycjach wykorzystuję walory rytmów afrykańskich lub południowoafrykańskich, łącząc je z tradycyjną, nawet mogę powiedzieć, klasyczną harmonią” - pisze o sobie K. Ścierański.

Od lat uznawany jest za jednego z najlepszych polskich basistów jazzowych, choć w swych muzycznych poszukiwaniach nigdy nie ograniczał się do jazzu. Wśród licznych zespołów, w których występował, są m. in. Laboratorium, String Connection. Nagrał 8 płyt solowych i wiele albumów z czołowymi wykonawcami, takimi jak Marek Grechuta, Zbigniew Namysłowski, John Porter, Maryla Rodowicz, czy Grzegorz Ciechowski.

Na koncercie Krzysztof Ścierański New Quartet spodziewać się można jazzu z elementami fusion i elektroniki. Ale, jak wiadomo, ten artysta lubi zaskakiwać. Wraz z Krzysztofem Ścierańskim zagrają: Zbigniew Jakubek (piano), Przemek Kuczyński (perkusja) i Michał Kobojek (saksofon).

Bilety na koncert, który odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym kosztują 20 zł i dostępne są w miejscu imprezy (w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (w godz. 9-12 i 17-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Biletomat.pl.