Jazzowa Scena Sezamu: "Seweryn Krajewski Smooth Jazz", wyk. Smooth Jazz Quartet

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym, ul. Ogrodowa 14
  • Bilety: 20 zł

Melodie Seweryna Krajewskiego nierzadko są wielkimi przebojami, których słucha już kolejne pokolenie Polaków. W sobotę, 20 lutego usłyszymy je, w smooth-jazzowych aranżacjach, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.

Zdaniem Piotra Rodowicza, kontrabasisty i lidera projektu Smooth Jazz Quartet, takie opracowanie dodatkowo uwydatnia piękno tych melodii, podkreśla ich prostotę i ponadczasowy urok. - "Wartości muzyczne utworów Seweryna Krajewskiego stawiają jego twórczość na światowym poziomie artystycznym. Od lat grając z zespołem jego utwory na koncertach w Polsce i w innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, przekonałem się o ogromnym potencjale muzycznym i wspaniałym odbiorze jego piosenek wykonywanych w jazzowym opracowaniu. Wraz
z Tomaszem Filipczakiem, aranżerem, podjęliśmy trud i zarazem przyjemność złożenia hołdu Sewerynowi Krajewskiemu za sprawą naszej nowoczesnej wizji jazzowo-latynoskiej. W 2007 roku nagraliśmy płytę Seweryn Krajewski Smooth Jazz – tak P. Rodowicz opowiada o kulisach powstania albumu", który szybko zyskał status Złotej Płyty.

Sam kompozytor nie tylko entuzjastycznie odniósł się do przedsięwzięcia, ale i wziął w nim udział, śpiewając na albumie dwa utwory. Wprawdzie nie pojawi się na Jazzowej Scenie Sezamu, słuchacze będą jednak mieli okazję posłuchać innych znakomitych muzyków. Na fortepianie zagra Bogdan Hołownia, na kontrabasie Piotr Rodowicz, na perkusji Kazimierz Jonkisz, a na trąbce – Robert Murakowski.

Na koncert zapraszamy do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w sobotę, 20 lutego o godz. 18. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w miejscu imprezy (w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15), a także w Centrum Kultury Przeźmierowo (w godz. 9-12 i 17-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Biletomat.pl.