"Dylanie na ekranie" - spektakl Teatru Tańca Sortownia

• Bilety: Bezpłatne wejściółwkił

Na premierę tego spektaklu zaproszenia rozeszły się błyskawicznie. W ostatnią sobotę stycznia nadarzy się druga okazja, by zobaczyć najnowsze dzieło działającego w GOK „SEZAM” Teatru Tańca Sortownia – „Dylanie na ekranie”.

Program utrzymany jest w konwencji telewizyjnego konkursu. Pastiszowy spektakl pełen jest zabawnych, tanecznych gagów. „Aktorzy Wielkiego Teatru” rywalizują tu z „Grupą Artystyczno-Akrobatyczną zza Granicy”, grupami „Krejzi crew” czy „W i M”. Wszystkie występy ocenia rozgadane jury, a podsumowuje prowadzący, który - jak z rękawa – sypie mniej lub bardziej czerstwymi dowcipami. Świetnie dobrana muzyka, scenografia, reklamowe spoty i efektowne światła nadają wszystkiemu blichtru. Można faktycznie poczuć się jak na planie „You Can Dance” lub „Mam talent”.

Premiera spektaklu, który częściowo jest improwizowany, trwała ponad dwie godziny. Publiczność nie nudziła się ani przez chwilę. Zanosiła się od śmiechu, jak na dobrym kabarecie. Oprócz żartów, Teatr Tańca Sortownia zafundował zebranym pokaz sporych umiejętności tanecznych. Przemycił też refleksję, czy aby rozbawieni widzowie nie śmieją się trochę sami z siebie, czyli telewidzów, którzy nie raz zatrzymali oko na tego typu programach.

Spektakl, który odbędzie się 30 stycznia o godz. 18 w Centrum Kultury Przeźmierowo, polecić można nie tylko miłośnikom tańca. Dobra zabawa – gwarantowana.

Bezpłatne zaproszenia dostępne od 5 stycznia w miejscu imprezy (w godz. 9-12 i 17-20), a także w Tarnowie Podgórnym: w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15) i Domu Kultury (w godz. 15-20). Polecam!