"Zemsta nietoperza" - operetka Teatru Muzycznego Arte Creatura

• Bilety: 35 zł

Tylko sześć tygodni zajęło Johanowi Straussowi napisanie muzyki do libretta Karla Haffnera i Richarda Genée. Stworzył dzieło, które stało się jedną z najbardziej popularnych i najchętniej granych operetek świata. „Zemstę nietoperza” – bo o niej mowa – zobaczymy i usłyszymy w grudniu w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Premiera spektaklu odbyła się w 1874 roku w Wiedniu. Tytułowa zemsta to przewrotna intryga dr Falke, który mści się za kawał, jaki zrobił mu Eisenstain, porzucając go nad ranem po karnawałowej maskaradzie pijanego w przebraniu nietoperza. Falke snuje zagmatwaną intrygę, w którą wciąga całe grono przyjaciół. Wszystko kończy się, oczywiście, szczęśliwie, a atmosfera zabawy i upojenia towarzysząca bohaterom nawet w więzieniu, przenika zarówno tekst, jak i porywającą słuchaczy muzykę.

W niedzielę, 6 grudnia o godz. 18 w Przeźmierowie zobaczymy tę słynną operetkę w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego Arte Creatura. Wyreżyserowała ją Barbara Bielaszyc, za scenografię i produkcję odpowiada Jarosław Wiewióra, kostiumy przygotowała Dorota Wiewióra, a choreografię opracowała Beata Witkowska Glik.

Bilety w cenie 35 zł można kupować w Centrum Kultury Przeźmierowo (w godz. 9-12 i 17-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15) i Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 15-20). Sprzedaż biletów online prowadzi serwis Biletomat.pl.