Jazzowa Scena Sezamu: Maciej Markiewicz Trio - koncert i wystawa

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: 20 zł.

Od ponad 30 lat tworzy różnorodną muzykę – klasyczną, filmową, blues i jazz. Jest nie tylko wszechstronnym pianistą, ale i świetnym malarzem. Maciej Markiewicz ze swoim trio wystąpi na Jazzowej Scenie Sezamu w sobotę, 24 października, a oprócz muzyki podziwiać będziemy mogli jego akwarele.

M. Markiewicz naukę muzyki rozpoczął w wieku 5 lat. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończył w 1992 roku. Głośno było o nim już wcześniej, za sprawą fortepianowego duetu M2, założonego wraz z Markiem Gidaszewskim. Zdobyli m. in. główną nagrodę na festiwalu młodych talentów w Elblągu (1984) oraz Festiwalu Kultury i Sztuki w austriackim Klagenfurcie. Ich wspólna płyta „W bieli i czerni”, wydana przez Sony Music, stała się przebojem nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Obok koncertów w duecie lub na kilka fortepianów, M. Markiewicz nieprzerwanie gra koncerty solowe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Rosji, Czechach i oczywiście w Polsce. Regularnie występuje z orkiestrami symfonicznymi, m. in. w Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Katowicach.

Na swojej artystycznej drodze Maciej Markiewicz współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami, m.in. z dyrygentem Januszem Powolnym, dyrygentem Zbigniewem Górnym, Grzegorzem Turnauem, Waldemarem Malickim, Leszkiem Możdżerem, Adamem Makowiczem, Hanną Banaszak, Krzysztofem Piaseckim, Tadeuszem Rossem, Ireneuszem Krosnym, Piotrem Rubikiem, Markiem Tomaszewskim (z duetu „Marek i Wacek”), Zenonem Laskowikiem, Zbigniewem Wodeckim, Wiesławem Prządką, Maciejem Stuhrem, Piotrem Bałtroczykiem i innymi.

Koncert trio Macieja Markiewicza odbędzie się  w sobotę, 24 października o godz. 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.