fbpx

Modraki na festynie "Otoczmy troską dzieci"

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Teren Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie
  • Bilety: Wstęp wolny.

W niedzielę, 6 września, od godz. 15 do 18 w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie kolejny (piąty) festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci”. Jego organizatorem jest Fundacja „Otoczmy Troską Życie” we współpracy z gminą Tarnowo Podgórne. W programie m. in. występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego "Modraki".

 

Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/opiekunami na wspólne pożegnanie lata na świeżym powietrzu. Pragniemy zachęcić do spędzania wolnego czasu na zabawach, zajęciach plastycznych i sportowych, w oderwaniu od komputerów i telewizji. Promowanie wartości rodzinnych, zdrowia, a co za tym idzie, i ochrona życia, to główny cel statutowy fundacji.

Z okazji 100. rocznicy urodzin wybitnego poety i duszpasterza ks. Jana Twardowskiego chcemy zwrócić uwagę na jego życie i twórczość. Bardzo bliskie jest nam jego przesłanie, iż nie ma w życiu nic ważniejszego, niż spotkanie z drugim człowiekiem. „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” - to hasło tegorocznego festynu. W celu pogłębienia wiedzy o ks. J. Twardowskim dzieci wezmą udział w konkursie, przedstawią montaż poetycki oraz otrzymają jego książki. 

Będziemy podziwiać Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki” z GOK „SEZAM”, Chór „Vivace” z Zespołu Szkół z Pamiątkowa oraz grupę teatralną z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 w Kiekrzu. Tradycyjnie, nie zabraknie konkursów w różnych grupach wiekowych, wspólnych pląsów i festynowych atrakcji. Zapraszamy dzieci do konkursów: wiedzy ekonomicznej, plastycznego oraz piłkarskiego. Młodsi i dorośli będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy przygotowanej 

przez Bractwo Kurkowe. Chętnych do poznania techniki decoupage zapraszamy na krótki kurs.

Harcerze ze szczepu ZHP „Błękitna Czternastka” przeprowadzą praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Dla rodziców i opiekunów przygotowujemy konsultacje z lekarzem, ortopedą, logopedą i dietetykiem. 

Będzie też  akcja „Jedzmy polskie jabłka”, która w ubiegłym roku cieszyła się dużym powodzeniem.

Log in

fb iconLog in with Facebook