fbpx

"Pora na pytania" - XIII finał projektu Teatr w Każdej Wiosce - dzień I

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo, ul. Ogrodowa 13a
  • Bilety: Obowiązują bezpłatne zaproszenia

„Pora na pytania” – to tytuł tegorocznego finału projektu „Teatr w Każdej Wiosce”. Swoje spektakle zaprezentują grupy z Tarnowa Podgórnego, Kokoszczyna, Lusówka, Rumianka, Przeźmierowa, Lusowa, Sierosławia, Batorowa i Ceradza Kościelnego. Wszystkie finałowe prezentacje odbędą się w Centrum Kultury w Przeźmierowie, 25 i 26 kwietnia.

Jak? Gdzie? Po co? Dlaczego? A czemu? To pytania wyrosłe z ciekawości świata, prób jego zrozumienia, a przynajmniej oswojenia. Zawiera w nich i dociekliwość i próby porządkowania rzeczywistości, i egzystencjalny lęk, i potrzeba zabawy, śmiechu, wygłupu. Mówiąc zwyczajnie i po prostu, dotyczą one zagadki życia. Zadawane po wielokroć przez dzieci, często irytują dorosłych. Niepotrzebnie. Dajmy sobie wszyscy prawo do ciągłego ich formułowania, bo przecież już samo ich zadawanie stanowi wartość. Posłuchajmy pytań stawianych przez dzieci w ich spektaklach; być może właśnie dzięki nim dowiemy się czegoś ważnego o sobie i o świecie -– czytamy w programie tegorocznego finału. Każdy ze spektakli twórczo odnosi się do tegorocznego tytułu, a zespoły dziecięce i młodzieżowe z pewnością wiele razy zaskoczą widzów.

Pomogą im w tym także warunki, jakie stwarza nowy budynek Centrum Kultury w Przeźmierowie, gra świateł, scenografii przygotowanej przez Agnieszkę Gierach i muzyki skomponowanej przez Tomasza Mazura. Wszystko to sprawi, że na spektaklach będziemy się mogli poczuć jak w teatrze. Szczegółowy program publikujemy poniżej.

Projekt Teatr w Każdej Wiosce jest jednym z flagowych przedsięwzięć Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM”. W ciągu całego roku szkolnego ponad setka dzieci pod okiem fachowych instruktorów ćwiczy nie tylko umiejętności teatralne i sceniczne, ale i kształtuje swoją wrażliwość przy okazji świetnie się bawiąc. Młodzi aktorzy oprócz cotygodniowych prób biorą udział także w warsztatach artystycznych, spotkaniach świątecznych i zaduszkowych oraz wyjazdach do teatrów zawodowych. Koordynatorkami projektu są Jolanta Tepper i Grażyna Smolibocka.

Bezpłatne zaproszenia na finał dostępne są w Centrum Kultury w Przeźmierowie (w godz. 9-12 i 17-20), Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 15-20) i siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15). Zapraszamy!

 

PROGRAM 

25.04 GODZ. 10
CENTRUM KULTURY PRZEŹMIEROWO

Grupa Teatralna z Tarnowa Podgórnego:
„Dziób w Dziób” scenariusz: Malina Prześluga, reżyseria Anna Dzięcioł

Grupa Teatralna z Kokoszczyna:
„Nieznane światy”, scenariusz i reżyseria: Maciej Woźniak

Grupa Teatralna z Lusówka
„Mikrokosmos”, scenariusz i reżyseria: Katarzyna Ksenicz

Grupa Teatralna z Rumianka
„Dlaczego? Po co? Jak?”, scenariusz i reżyseria Julia Talaga

Grupa Teatralna z Przeźmierowa
„Najmniejszy Bal Świata” scenariusz: Malina Prześluga, reżyseria: Katarzyna Grajewska

 

26.04 godz. 10
CENTRUM KULTURY PRZEŹMIEROWO

Grupa Teatralna z Lusowa:
„Dla kogo order odwagi?”, scenariusz i reżyseria: Agnieszka Wróblewska

Grupa Teatralna z Sierosławia:
„Co to ma być???”, scenariusz i reżyseria: Izabela Buksa

Grupa Teatralna z Batorowa:
„Królowa Sieci”, scenariusz i reżyseria Michał Kokorzycki

Grupa Teatralna z Ceradza Kościelnego:
„Paskuda i Maruda” scenariusz: Liliana Bardiejewska, reżyseria: Anna Kasperek

Log in

fb iconLog in with Facebook