Jazzowa Scena Sezamu: "Ed Cherry Trio"

Nowojorski akustyczny mainstream w najlepszym wykonaniu wieloletniego współpracownika Dizzy’ego Gillespie – Eda Cherry oraz znakomitych polskich jazzmanów Adama Kowalewskiego i Arka Skolika. Ed Cherry jest najbardziej znany z wieloletniej współpracy z trębaczem Dizzy Gillespie, z którym występował od 1978 r. do 1992 r. Współpracował również z wieloma wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D’Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West.

Adam Kowalewski – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Współpracował i współpracuje od wielu lat z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana, Eryk Kulm, i wielu innych. Arek Skolik – zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

Koncert odbędzie się 27 marca w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety na to wydarzenie w cenie 20 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM”, Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym i w Centrum Kultury Przeźmierowo. Bilety online dostępne będą w serwisie Biletomat.pl.