Grzegorz Turnau - koncert

Dołącz do tego wydarzenia na Facebooku!

Niedawno otwarta scena Centrum Kultury Przeźmierowo gościła już wielu wspaniałych artystów, m. in. Stanisława Soykę i Hannę Banaszak. Tym razem w Przeźmierowie zaśpiewa Grzegorz Turnau, znakomity poeta i kompozytor, który choć nie kłania się gustom masowej publiczności, jest autorem wielu prawdziwych przebojów. Aż 7 jego albumów doczekało statusu „Złotej płyty”, a dwa pokryły się platyną.

Artysta debiutował jeszcze w liceum, podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Występ zakończył się pełnym sukcesem – główną nagrodą i zaproszeniem do Piwnicy pod Baranami. Tam spotkał poetę Michała Zabłockiego, a ich współpraca zaowocowała powstaniem takich utworów jak m. in. „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „To tu,  to tam”, czy „Bracka”. Przykładający wielką uwagę do słowa G. Turnau często sięga także do utworów największych polskich poetów XX wieku (m. in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego). W repertuarze G. Turnaua znajdują się także piosenki do tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego, Ewy Lipskiej, Jarosława Kiliana, Michała Rusinka, a także sporo kompozycji do własnych tekstów. Prócz działalności studyjnej i koncertowej, artysta komponuje muzykę do filmów i przedstawień teatralnych. Na koncie ma także wydawnictwa poświęcone pamięci Marka Grechuty i duetu Jeremi Przybora – Grzegorz Wasowski.

Pod koniec listopada ukazał się trzynasty album artysty „7 widoków w drodze do Krakowa”. Płyta inspirowana freskami Józefa Peszki nagrana została z udziałem znakomitych instrumentalistów, Śląskiej Orkiestry Kameralnej i z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz. Promowały ją piosenki „Ledwie chwila” i „Do Leukonoe”, które zapewne usłyszymy 8 lutego po godz. 18 w Centrum Kultury Przeźmierowo. Tego koncertu nie wolno przegapić!

Bilety w cenie 50 zł dostępne są w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym, w godz. 8-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14, w godz. 15-20, Centrum Kultury w Przeźmierowie (w godz. 9-12 i 15-20) oraz online – w serwisie Biletomat.pl.