Jazzowa Scena Sezamu: "Młody jazz poznański"

Dołącz do tego wydarzenia na Facebooku!

Jazzowa Scena Sezamu regularnie gości najlepszych polskich artystów. Ostatnio w Tarnowie Podgórnym grali m. in. kwartet Wojciecha Karolaka, grupa Eljazz Quintet, Maciej Strzelczyk Trio, Maciej Sikała Trio, czy Janusz Szrom i Zbigniew Wrombel. Tym razem będziemy mieli okazję usłyszeć muzyków mniej utytułowanych, ale już świetnych i kipiących młodzieńcza energią – studentów Zakładu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej poznańskiej Akademii Muzycznej.

Podczas koncertu, który odbędzie się w piątek, 6 lutego o godz.19 usłyszymy dwa zespoły. Pierwszy wykonuje utwory z szeroko pojętej stylistyki współczesnego jazzu akustycznego. Ich występy wypełniają zarówno opracowania standardów jazzowych, jak i własne kompozycje. Grupę tworzą: Krzysztof Lityński (trąbka), Kacper Krupa (saksofon tenorowy), Szymon Wieczorkiewicz (kontrabas), Filip Chojnacki (fortepian), i Dawid Wirmański (perkusja).

Zupełnie inną odmianę jazzu zaprezentują kolejni wykonawcy – „Global Schwung Quintet”. Grupa specjalizuje się w stylistyce jazz fusion i wykonuje autorski materiał o dynamicznym brzmieniu. Zespół tworzą: Dawid Kostka (gitara), Seweryn Graniasty (saksofon), Adam Bieranowski (fortepian), Damian Kostka (bas) i Maciej Burzyński (perkusja).

Warto pojawić się w piątkowy wieczór w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym i przekonać się, jak wysoki poziom wykonawczy prezentuje jazzowa młodzież. Bilety w cenie 20 zł można kupować w miejscu imprezy (ul. Ogrodowa 14, w godz. 15-20), siedzibie GOK „SEZAM” (Tarnowo Podgórne, ul. Poznańska 96, w godz. 9-15) i Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a, w godz. 11-14 i 17-19). Bilety internetowe dostępne są w serwisie Biletomat.pl.