Monodram "Mój boski rozwód"

Krystyna Podleska, krakowska aktorka znana m. in. z roli dziewczyny Ryszarda Ochódzkiego w filmie „Miś” Stanisława Barei, a także z filmów Krzysztofa Zanussiego, w zupełnie innej roli pojawi się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Zaprezentuje wzruszający i pełen optymizmu monodram pt. „Mój boski rozwód”.

To historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Pustkę bohaterce wypełnia tylko pies i telefon. Bohaterka spektaklu musi na nowo odnaleźć swoje miejsce na ziemi i sens życia. Przeróżne perypetie kończą się happy endem – udaje jej się odnaleźć w sobie nie tylko humor, lecz także młodzieńcza ciekawość świata, dystans do siebie i innych. W zapowiedzi spektaklu czytamy, że ta opowieść to piękna i ludzka historia, to tryumf optymizmu i wiary w „kolejny lepszy dzień”.

Urodzona w Londynie aktorka jest absolwentką Webber Douglas Academy of Dramatic Art. Występowała na deskach teatrów brytyjskich i polskich, zagrała też w 11 filmach i 10 serialach. Do Polski na stałe powróciła po śmierci rodziców w 1999 roku. Występowała m. in. W Teatrze Ludowym w Krakowie i warszawskim Teatrze „Druga Strefa”. Poza aktorstwem zajmuje się tłumaczeniem sztuk teatralnych z języka angielskiego na polski.

Na ciekawy monodram wyreżyserowany przez Jerzego Gruzę zapraszamy w piątek 23 stycznia o godz. 18 do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym, w godz. 8-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14, w godz. 15-20), Centrum Kultury w Przeźmierowie (w godz. 9-12 i 15-20) oraz online – w serwisie Biletomat.pl.