"Kolędować Małemu" - koncert Samorządowej Szkoły Muzycznej

• Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo, ul. Ogrodowa 13a
  • Bilety: Wstęp wolny.

Dołącz do tego wydarzenia na Facebooku!

Pomysł zorganizowania podczas zimowej przerwy świątecznej warsztatów muzycznych dla uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym zrodził się już w zeszłym roku, ale wtedy nie udało się go zrealizować. W tym roku wszystko wskazuje na to, że będzie inaczej (piszę te słowa pod koniec grudnia).

Celem tego przedsięwzięcia jest nauczenie się przez kilka dni zestawu specjalnie zaaranżowanych na tę okazję kolęd oraz piosenek związanych ze świętami, w opracowaniach na chór i orkiestrę. Oba te zespoły mają powstać z uczniów naszej szkoły, którzy wcześniej wyrazili taką chęć. Uwieńczeniem warsztatów ma być koncert, który odbędzie się 6 stycznia 2015 roku o godz.17. Dzięki życzliwości Dyrektora - p. Szymona Melosika oraz Kierownika - p. Jolanty Tepper nie było problemu ze znalezieniem miejsca, które mogłoby spełniać wszystkie wymagania, jakie stawia zorganizowanie takich warsztatów. Będzie nim nowe Centrum Kultury w Przeźmierowie wyposażone w odpowiednią liczbę sal do prób, a także salę na koncert finałowy.

Takie warsztaty to nie tylko okazja do nauczenia się nowych utworów. To także możliwość udoskonalania umiejętności gry zespołowej. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez naszych pedagogów, tak aby efekt finalny był na jak najwyższym poziomie. Dla uczniów jest to okazja do grania i śpiewania w nowych składach, uzyskiwania pełniejszego brzmienia, zdobywania nowych doświadczeń. Godziny prób dają możliwość lepszego poznania koleżanek i kolegów ze szkoły, nawiązania nowych przyjaźni i zacieśniania starych więzów. Oprócz prób na warsztatach będzie miejsce na odpoczynek, zabawę ze znajomymi, wspólne posiłki, rozmowy o muzyce, szkole, ale też innych zainteresowaniach.
Przez te kilka dni zajęć (wyjątkowo długa w tym roku przerwa świąteczna dała niesamowitą okazję zorganizowania kilkudniowych warsztatów) powstanie projekt, który miejmy nadzieję usatysfakcjonuje nie tylko wykonawców, ale i słuchaczy. Godziny pracy uczniów i nauczycieli zwieńczy wspólny, wielki koncert finałowy. Już dziś cała społeczność naszej szkoły muzycznej serdecznie zaprasza wszystkich Państwa na to niezwykłe wydarzenie. Wstęp wolny!