Adam Bałdych Quartet - Sacrum Profanum

• Bilety: 35 zł BILETY WYPRZEDANE

JAZZOWA SCENA SEZAMU zaprasza na inaugurację sezonu. Po półrocznej przerwie, na scenie Centrum Kultury Przeźmierowo wystąpi jeden z najlepszych obecnie skrzypków jazzowych - Adam Bałdych. Nie na darmo mówi się o nim, jako o jednym z nielicznych obecnie na skrzypków o tak świeżym brzmieniu i elektryzującej muzycznej osobowości. SACRUM PROFANUM to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC, który swoją premierę miał 29 marca 2019 roku. SACRUM PROFANUM jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata - jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji. Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie „Miserere” Gregorio Allegriego czy utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym, a jego próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno - interpretacyjnej były wręcz zabronione. Bałdych czujnie obserwując przemiany dzisiejszego świata, podejmuje to wyzwanie i tworzy nowy projekt, włączając w niego również swoje nowe kompozycje napisane specjalnie dla tego kwartetu.

Paweł Kaczmarczyk - fortepian

Michał Barański - kontrabas

Dawid Fortuna – perkusja

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych GOK SEZAM: https://bit.ly/33ckGeM