Mama, Tata, Teatr i Ja: "Ja bałwan"

Jak przeżyć całe życie w jedną noc? Jak upchnąć wszystkie zachwyty, odkrycia i piękno tego świata w paru godzinach, które zostały do odwilży? Bałwan jest jak wielkie dziecko, pragnie żyć do granic możliwości i zdaje się nie myśleć o nieuchronnym końcu. A za towarzysza obrał sobie Marchewkę, co wbrew pozorom nie jest oczywiste. Bałwan kipi radością, Marchewka jest zgorzkniałym i wiecznie niezadowolonym typem, który cudem uniknął śmierci w rosole. Początkowo Bałwanowi i Marchewce trudno jest się dogadać, różni ich wszystko. Są jednak zdani na siebie - wszak Marchewki losem jest bycie bałwanim nosem - i zaczynają łapać nić porozumienia, która z czasem przerodzi się w wielką przyjaźń. Taką prawdziwą, pełną przygód, głębokich rozmów, sprzeczek i poświęceń dla szczęścia drugiego. Ta niespodziewana i trudna przyjaźń nauczy ich (a być może nas) jak cieszyć się życiem, radzić sobie z przemijaniem, a także... jak uniknąć nieuniknionego.

Obsada:

Marta Berhold

Magdalena Dehr

Aleksandra Leszczyńska

Igor Fijałkowski

Artur Romańskireżyseria - Artur Romański

dramaturgia - Malina Prześluga

muzyka - Tomasz Lewandowski

scenografia - Marta Madej

współpraca scenograficzna - Igor Fijałkowski

Teatr Animacji Poznań

„Ja bałwan”