fbpx

Jesienne Święto Pieśni

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: DK Tarnowo Podgórne

 

 

Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego oraz GOK „SEZAM” zapraszają do udziału w kolejnym  już Jesiennym Święcie Pieśni. Ta cykliczna impreza odbędzie się 27 października o godz. 15 w Domu Kultury przy ul. Ogrodowej  w Tarnowie Podgórnym.

To znakomita okazja, aby przekonać się, jak różnorodna potrafi być muzyka chóralna. Jest ona skierowana do słuchaczy, którzy potrafią docenić jej piękno, ale może być zachętą dla tych, którzy jej nie znają, bo być może okaże się tą, która trafi prosto do ich serc.  Zgodnie z tradycją gospodarze Koła Śpiewu do udziału zaprosili zaprzyjaźnione  chóry:

Towarzystwo Śpiewaczo-Muzyczne „Dzwon” – chór chłopięco-męski Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, założony w 1864 roku. Jest to najstarszy męski chór w Polsce. Dyrygentem od 2018 roku jest Michał Sergiusz Mierzejewski

Koło Śpiewackie Lira z Pniew –  chór został utworzony w 1891 roku, a w 1892 brał udział w zakładaniu i organizowaniu Wielkopolskiego Związku Śpiewaczego. Od tego czasu do dzisiaj działa prawie nieprzerwanie. Od roku 2003 chór pracuje z Urszulą Grzędą, absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Chór „Vivace” działa od 1994 roku. Należą do niego absolwentki Zespołu Szkół w Pamiątkowie. Repertuar obejmuje opracowania chóralne utworów od późnego średniowiecza po współczesność. Chór bierze udział w licznych konkursach, festiwalach i koncertach. Jego założycielką i dyrygentką jest Urszula Grzęda.

Na koniec wystąpi Koło Śpiewu im. F. Nowowiejskiego z Tarnowa Podgórnego                                                                                                                                                                                                              – chór z 98-letnią tradycją. Dyrygentem od 1997 roku jest Szczepan Tomczak.

Wszystkich miłośników muzyki chóralnej zapraszamy. Wstęp wolny!

Jesienne Święto Pieśni 

DK Tarnowo Podgórne 

27.10.2019r., godz. 15:00

Wstęp wolny 

Log in

fb iconLog in with Facebook