Dni Przeźmierowa

• Miejsce: Park im. St. Kanikowskiego w Przeźmierowie
  • Bilety: wstęp wolny

6 i 7 września świętowanie z licznymi atrakcjami. Dni Przeźmierowa, jak zwykle, odbędą się w Centrum Kultury i Parku im St. Kanikowskiego , a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Brathanki”.

W piątek o 18, w CK Przeźmierowo, rozpocznie się wernisaż wystawy prac uczestników  międzypokoleniowych, integracyjnych  warsztatów fundacji „Nigdy nie jest za późno” pod nazwą ,,Namaluj swój świat!”. Ten wieczór uświetni koncert Aresa Chadzinikolau.

Sobota będzie dniem pełnym atrakcji.  W Parku im. Stanisława Kanikowskiego spotkamy się już  o godz. 15, by podziwiać występy przedszkoli: „Kaczuszka” i „Leśne Skrzaty”. Następnie zapewne zadziwi  nas iluzjonistyczny występ „Michelle czaruje”, a tuż po tym występy taneczne, kolejno: OSiR Dance Studio, Mażoretki i DZPiTL Modraki. Od 17.30 rozpoczną się atrakcje muzyczno – koncertowe. Zagrają dla nas Sandra Wolska, a następnie Michał Teodorczyk z zespołem. Od 17 natomiast coś dla prawdziwych wymiataczy – konkurencje sportowe takie jak koszykarska karuzela, mocarze, ściana wspinaczkowa, gladiator w basenie i frog fitness . W tych niezwykłych dyscyplinach można rywalizować drużynowo , o godz. 20 poznamy  zwycięzców zawodów.

O 20.15 przemówi wójt Gminy Tarnowo Podgórne, Tadeusz Czajka. Otworzy   Finał Dni Przeźmierowa – koncert zespołu „Brathanki”. Po nim sołtys Katarzyna Preyer sprezentuje mieszkańcom koncert zespołu Explozja.  Przeźmierowo włącza się również w akcję Narodowe Czytanie 2019. W ósmej edycji tej imprezy Polacy czytać będą 8 nowel – ich fragmenty usłyszymy  również w sobotę, 7 września.

SB