Drzewa - wystawa Katarzyny Kamińskiej Wyróżniony

• Data:  9:00-20:00
  • Miejsce: Galeria w Rotundzie

Katarzyna Kamińska – projektantka biżuterii, rdzenna mieszkanka Tarnowa Podgórnego, zaprezentuje swoją wystawę w galerii „W Rotundzie” GOK Sezam, w Tarnowie Podgórnym.

Kamińska jest absolwentką Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Uzyskała Dyplom magisterski z wyróżnieniem z projektowania biżuterii. Po studiach podjęła pracę ze studentami w pracowni projektowania biżuterii w  WSUS w Poznaniu. Tworzy autorską kolekcję biżuterii ( www.kaminska-art.pl) Obok projektowania biżuterii zajmuje się  rysunkiem, malarstwem sztalugowym, witrażem oraz fotografią. Bierze udział w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych.

Jak sama mówi: „Zawsze zachwycało mnie piękno i pięknem chcę się dzielić z innymi. Inspiruje mnie przyroda w swej stałości i zmienności, jednocześnie zależna od pogody, światła i mroku, wzajemnego nastroju. Piękno i wyjątkowość przyrody zadziwia i zachwyca; fauna, flora, zmieniające się pory roku. W swoich pracach przedstawiam ją najpiękniej jak potrafię; czasem bardzo realistycznie, wręcz naturalistycznie, nieraz oddając się nieograniczonej fantazji tworze ją jakby „ na nowo”. Drzewa wypełniają krajobraz tyleż pospolity, co i przez wielu niezauważalny. Nadają one cechy tożsamości i unikalnego charakteru określonym miejscom. Wpływają na podnoszenie walorów architektury tworzenie i ładu przestrzennego. Mijamy je najczęściej bez specjalnej refleksji, bo i co w nich ciekawego? Właśnie one stały się moja główną inspiracją.”

„Drzewa” – wystawa Katarzyny Kamińskiej

Od 4 do 30 września w galerii „W Rotundzie” DK Tarnowo Podgórne.