POLITYKA - Kino Zielone Oko Wyróżniony

Scenarzystą filmu jest sam reżyser, autorem zdjęć Norbert Modrzejewski, za montaż odpowiada Tomasz Widarski, scenografię stworzyli Gwidon Busiło i Agata Stróżyńska, a kostiumy Małgorzata Bednarek-Chumakou.

Fabuła filmu ma opowiadać o polskiej scenie politycznej w przededniu wyborów parlamentarnych, o „ludziach, którzy dorwali się do władzy i publicznych pieniędzy”. W filmie pojawią się postacie inspirowane najważniejszymi twarzami polskiej polityki, a jego premiera zaplanowana jest na 6 września 2019, na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi.

Film był kręcony w tajemnicy pod roboczym tytułem Jesień, a ekipa filmowa miała zakaz informowania o nim. Reżyser twierdzi, że pilnie strzeżony scenariusz „wyciekł” i dostał się w ręce polityków PiS, a także, że wywierane były na niego naciski, aby przełożył premierę na okres po wyborach. Pierwsze oficjalne informacje o produkcji pojawiły się w czwartek 13 czerwca[4], jeszcze w tym samym dniu Krystyna Pawłowicz pisała na swoim koncie na Twitterze, że to film, który „ma ustawić wynik wyborów”. Do informacji o planowanej premierze odniósł się także Jarosław Kaczyński na Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”.

Polityka
29 września 2019r., 18:00, Centrum Kultury Przeźmierowo
Bilety: 15 zł

W sierpniu bilety można nabyć tylko w siedzibie GOK „SEZAM” Tarnowo Podgórne, ul. Poznańska 96 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15). Od początku września również w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl