Krystyna Tkacz - "W drodze pod wiatr"

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym

Od lat 70. aktywna na scenie teatralnej, w produkcjach filmowych i serialowych, popularna i lubiana Krystyna Tkacz wystąpi w DK Tarnowo Podgórne. Wykona dla nas swój recital „W drodze pod wiatr”, przy akompaniamencie Piotra Sawickiego.

Krystyna Tkacz to artystka, która zaznaczyła wyraźnie swoje miejsce w sztuce aktorskiej. Mówi o sobie "Jestem aktorką śpiewającą a nie aktorką - piosenkarką" i to w zasadzie tłumaczy wszystko a równocześnie stawia ją w zupełnie innym wymiarze...rzadko osiągalnym dla wykonawców. Do zawodu przygotowana jest wyjątkowo starannie: ukończyła Liceum Muzyczne we Wrocławiu (śpiew, klarnet, perkusja) a później Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie. Zadebiutowała w czasach studenckich na festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, zdobywając II nagrodę, a w dwa lata później na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyła III nagrodę. Jej recitale na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu przyjmowane były zawsze owacyjnie, a kreacje w piosenkach Brechta przeszły już do legendy.

Podczas wydarzenia usłyszymy kompozycje Agnieszki Osieckiej, Krzysztofa Komedy, Jerzego Wasowskiego, Bertolda Brechta, Kurta Tucholskyego, Piotra Bukartyka i innych. Ta muzyczna prezentacja to skromny wybór z dotychczasowych dokonań Krystyny Tkacz na niwie piosenki, która jest jej żywiołem. Tomasz Raczek napisał o artystce: „Gdyby Krystyna Tkacz występowała na Broadwayu, zapewne nie tylko byłaby jego gwiazdą, ale już dawno pisano by utwory specjalnie dla niej.”

„W drodze pod wiatr” – recital Krystyny Tkacz, przy fortepianie Piotr Sawicki

14 września 2019r., 18:00, Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym

Bilety: 25 zł

W sierpniu bilety można nabyć tylko w siedzibie GOK „SEZAM” Tarnowo Podgórne, ul. Poznańska 96 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15). Od początku września również w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl