"Miasteczko Milheaven" - Premiera Teatru Novi

• Miejsce: Teatr Animacji Poznań

W kwietniu zobaczyliśmy generalną próbę – teraz czas na gotowy spektakl. Teatr Novi, na co dzień działający w Przeźmierowie, wystawi swoją sztukę na profesjonalnych deskach Teatru Animacji już 3 czerwca.

„Miasteczko Millheaven” – to tytuł jednej z tak zwanych ballad morderców, wykonywanych przez Nicka Cave`a. Te niezwykle popularne pieśni australijskiego barda były wielokrotnie tłumaczone na język polski. Ze względu na swoją plastyczność są idealnym materiałem na spektakl teatralny. W kwietniu widzieliśmy i usłyszeliśmy już wykonanie tych utworów przez Teatr Novi, czas na spektakl z prawdziwego zdarzenia. Będzie scenografia – pop-upowa makieta wykonana przez poznańską artystkę i inżynierkę papieru – Martę Madej, będzie muzyka na żywo, grana przez band pod kierownictwem Tomasza Lewandowskiego, no i będzie prawdziwy temat, bo sztuka zostanie zaprezentowana na deskach Teatru Animacji, 3 czerwca o 20:00.  Z pewnością spektakl przygotowany przez Teatr Novi, będzie czymś więcej niż tylko koncertem piosenki aktorskiej, bo ich oryginalna gra stworzy swego rodzaju teledyski na żywo, do wykonywanych utworów.