XVII finał Teatru w Każdej Wiosce - dzień II

• Bilety: wstęp wolny

„Przestrzenie bliskie i dalekie” to hasło 17. edycji projektu Teatr w Każdej Wiosce. Koordynatorki projektu Grażyna Smolibocka i Jolanta Tepper wyjaśniają dlaczego zdecydowały się na właśnie taki tytuł: „Przestrzeń to ważny element życia człowieka. Kształtuje zachowania, określa naszą tożsamość, modeluje interakcje z innymi ludźmi. Instruktorom i ich podopiecznym dawało szerokie możliwości interpretacyjne.” Podczas dwudniowego finału zobaczymy aż 11 spektakli grup z: Baranowa, Batorowa, Ceradza Kościelnego, Kokoszczyna, Lusowa, Lusówka, Przeźmierowa, Rumianka, Sadów, Sierosławia i Tarnowa Podgórnego.
Scenografię i kostiumy do spektakli uczestnicy przygotowywali pod kierunkiem i według pomysłów Agnieszki Gierach, za choreografię odpowiedzialna była Alicja Piasecka, a muzykę napisał Jarek Krawczyk. Projekt koordynują: Grażyna Smolibocka i Jolanta Tepper.

Program II dnia finału 12 maja godz. 10 Centrum Kultury Przeźmierowo

Grupa Teatralna z Ceradza Kościelnego
„Zaginiona” scenariusz i reżyseria Anna Kasperek - Kandulska
Zaginęła dziewczyna. Koledzy ruszają jej na ratunek. Wpadają, dosłownie, do dziwnego świata. A tu: władza, alchemia, szpiedzy, błazen, więzienie... Czekajcie na finał i wypatrujcie białej rękawiczki!

Grupa Teatralna z Rumianka
„ Potwory kontra potwory” scenariusz i reżyseria Grzegorz Babicz
To dwa światy? Dwa spojrzenia? Kto ma racje? Świat się zmienia! Kim się staje? Cos powtarzam?! Czy odtwarzam, może stwarzam! Wiedza, siła! Poniżenia?! Ciągłe krzyki! Doświadczenia! Nowe świata odkrywanie?! Zmiany strony, strofowanie! O co nam w tym wszystkim chodzi?

Grupa Teatralna z Sadów
„Ogniwa zagubionej przestrzeni” scenariusz i reżyseria Katarzyna Romańska
Przestrzeń może być wszystkim. Miejscem odkrytym lub nieznanym, ogromnym i niezmierzonym lub ograniczonym i ciasnym. Nasz spektakl to impresja_ przestrzeni, które stworzyliśmy w wyobraźni i przełożyliśmy na poetycka formę teatralna. W jednej chwili dzięki temu poczujecie zapach bryzy morskiej, wpłyniecie pod serce mamy i znajdziecie się we snie.

PRZERWA

Grupa Teatralna z Sierosławia
„Z rodzina nie tylko na zdjęciu najlepiej” scenariusz i reżyseria Joanna Witczak
Na fotografii rodzinnej prezentują się nieskazitelnie, usta rozciągają w uśmiechu, stoją wyprostowani, każdy na właściwym miejscu, ot - rodzinna sielanka. Jednakże ich gość, przybysz z odległej planety, odkrywa, ze pozy do zdjęcia są wystudiowane, uśmiechy przyklejone, a bliskość wykreowana na potrzebę sytuacji. Postanawia to naprawić, przy okazji rozsadzając stereotypy, ciążące na każdym członku rodziny.

Grupa Teatralna z Tarnowa Podgórnego
„Nad i pod kałuża” Magdalena Mrozińska; reżyseria Anna Dzięcioł
Maryla czuje się zagubiona i samotna. Po śmierci mamy wychowuje ja kategoryczna i oschła ciotka Berta. Wymaga od siostrzenicy, by była posłuszna i dobrze się uczyła. To, wg niej, jedyny klucz do sukcesu. Maryla ma swoje marzenia, plany, ale boi się o nich mówić. W dniu swoich 12 urodzin wskakuje do kałuży. Jaka tajemnice odkryje po drugiej stronie kałuży i co zmieni się w jej życiu? Zobaczymy.